021-۷۷۷۴۳۱۵۱

دریافت مشاوره

ارتودنسی در تهرانپارس

ارتودنسی در تهرانپارس

فهرست مطالب

ارتودنسی یک روش درمانی است که اختلالات بسته شدن فک را اصلاح می‌کند و به منظور ایجاد یک بایت سالم و لبخندی دلپذیر، تراز مناسب دندان‌های کج را تضمین می‌کند. در این مقاله جامع ما به بررسی خدمات درمان ارتودنسی در تهرانپارس می پردازیم که توسط کلینیک دندانپزشکی تخصصی قائمی ارائه می شود.

بسیاری از ما با ردیف دندان‌هایی که مانند مروارید در یک ردیف قرار گرفته‌اند به دنیا نمی‌آییم. همه ما به طور طبیعی در دندان‌های خود بی‌نظمی‌های کوچکی داریم. بی نظمی دندان‌ها و اختلالات بسته شدن ممکن است مادرزادی باشد، به دلیل کشیدن زودهنگام یا دیرهنگام دندان، استفاده طولانی مدت از بطری، عادت مکیدن انگشت شست یا ضربه.

پیچیدگی‌های جزئی؛ می‌توان آن را با برنامه‌های قابل جابه‌جایی به نام صفحات شفاف اصلاح کرد. ارتودنسی با ترازهای شفاف ممکن است کمی پرهزینه‌تر از ارتودنسی سنتی باشد، اما ممکن است زیبایی قابل قبول تری را در برخی از بزرگسالان ارائه دهد.

علاوه بر این، براکت‌های لینگوال و براکت‌های رنگی شفاف که از سطح داخلی دندان‌ها را تماشا می‌کنند، سعی می‌کنند ظاهر ناراحت کننده درمان را از بین ببرند. یادآوری ارتودنسی رنگی نیز مفید است. چه بپذیرید چه نپذیرید، این سیم ها بخشی از زندگی شما بوده یا خواهند بود.

همین الان رایگان مشاوره شو!

"(ضروری)" indicates required fields

آشنایی با ارتودنسی

ارتودنسی شاخه‌ای از دندانپزشکی است که بر تشخیص، پیشگیری و درمان ناهنجاری‌های دندانی و صورت تمرکز دارد. این مسائل می‌تواند از نامرتبی دندان‌ها و بی نظمی بیش از حد تا مشکلات فک متغیر باشد. در حالی که دندانپزشکان عمومی می توانند مشکلات اساسی دندان را برطرف کنند، متخصصان ارتودنسی متخصص در تراز کردن دندان‌ها و بهبود زیبایی صورت هستند.

نقش یک متخصص ارتودنسی

ارتودنتیست ها فراتر از دانشکده دندانپزشکی تحت آموزش‌های تخصصی  گسترده ای قرار می‌گیرند تا در رشته خود متخصص شوند. آنها دارای  دانش و تخصص برای ارائه طیف گسترده ای از درمان‌ها، از جمله بریس‌ها، ترازهای شفاف و سایر دستگاه‌های ارتودنسی هستند. تخصص آنها تضمین می‌کند که بیماران راه‌حل‌های سفارشی و مؤثر برای نیازهای خاص خود دریافت می‌کنند.

 

تأثیر درمان ارتودنسی بر فرد

یک لبخند زیبا می‌تواند اعتماد به نفس شما را افزایش دهد و تأثیری ماندگار بر جای بگذارد. درمان‌های ارتودنسی نه تنها دندان‌های شما را تراز می‌کند، بلکه زیبایی صورت شما را نیز افزایش می‌دهد. تراز مناسب دندان‌ها می‌تواند تعادل کلی صورت شما را بهبود بخشد و باعث شود جذاب‌تر به نظر برسید.

چرا درمان ارتودنسی در تهرانپارس ضروری است؟

اگر یک اختلال بسته شدن در چانه وجود داشته باشد، حقیقت را بگویم، هیچ چیز درست نیست. دهان اولین ایستگاه دستگاه گوارش است و هنگامی که به وظیفه خود عمل نمی‌کند، تمام بدن تحت تأثیر آن قرار می‌گیرد. اصلاح روابط بین دندان‌ها و فک‌ها عملکرد جویدن مؤثری را فراهم می‌کند و به محافظت از دندان‌ها و لثه‌ها کمک می‌کند.

ارتودنسی در تهرانپارس برای رفع عواقب بالقوه اختلالات انسدادی استفاده می‌شود:

 1. دندان‌های شلوغ و نامنظم باعث ایجاد پوسیدگی و بروز مشکلات لثه می‌شود.
 2. از آنجایی که دندان‌ها به درستی روی هم قرار ندارند، اختلالات گفتاری با گذشت زمان شروع می‌شود.
 3. ناتوانی در انجام کامل عملکرد جویدن باعث می‌شود سایر اندام‌های دستگاه گوارش مانند معده سخت‌تر کار کنند.
 4. غذاهایی که ابتدا در بدن شروع به جذب می‌کنند نمی‌توانند به طور کامل مورد استفاده قرار گیرند.
 5. بستن نادرست فک باعث می‌شود که عضلات فک و گردن ما به طور غیر طبیعی کشیده شوند. در ارتباط با این، با گذشت زمان، مشکلات مفصل فک و سردرد ممکن است رخ دهد.
 6. مشکلات لوزه اغلب به دلیل تنفس دهانی در کودکانی رخ می‌دهد که به دلیل بزرگی دندان‌ها نمی‌توانند دهان خود را ببندند.
 7. خوابیدن با دهان باز در شب؛ باعث می‌شود هوایی که تنفس می‌کنیم بدون اینکه مرطوب و گرم شود وارد ریه‌های ما شود که می‌تواند باعث مشکلات گوش، گلو و بینی و همچنین سرماخوردگی و حتی ذات‌الریه شود.

با درمان ارتودنسی در تهرانپارس ، اختلالات شلوغی و بسته شدن دندان‌ها را می‌توان با موفقیت درمان کرد. بسیاری از افراد در سنین نوجوانی با درمان ارتودنسی روبرو می‌شوند. علاوه بر قیمت بالای براکت‌ها، ظاهر براکت‌های مورد استفاده در طول درمان و دوره طولانی درمان باعث کاهش علاقه بزرگسالان به درمان می‌شود.

انواع ارتودنسی در تهرانپارس:

انواع ارتودنسی در تهرانپارس:

ارتودنسی  در طول سال‌ها تغییر زیادی کرده است. امروزه ده‌ها گزینه مختلف از برنامه‌های رنگارنگ گرفته تا تقریباً نامرئی وجود دارد:

 1. براکت‌های فلزی
 2. براکت‌های کوچک (فلزی)
 3. ارتودنسی سرامیکی سفید
 4. ارتودنسی زبانی

۱. براکت‌های فلزی.

شناخته شده‌ترین انواع براکت‌ها امروزه راحت‌تر از همیشه استفاده می‌شوند. ساخته شده از فولاد ضد زنگ با کیفیت بالا، این قطعات را می‌توان روی دندان‌ها چسباند و با کمک سیم ها دندان‌های شما را با موفقیت تراز کرد. باید در نظر داشته باشید که ارتودنسی را که برای براکت‌های فلزی استفاده می‌کنید، لاستیکی رنگی کنید.

۲. براکت‌های کوچک.

چه مدت طول می‌کشد تا ارتودنسی در تهرانپارس قرار داده شود. فلزی، نسخه کوچک‌تر نسل قبلی خود است. آنها اغلب به دلیل نگرانی‌های زیبایی شناسی ترجیح داده می‌شوند. همچنین تمیز کردن و نگهداری آن آسان‌تر است.

۳. ارتودنسی شفاف.

از سرامیک تمیز و صاف ساخته شده‌اند و تقریباً نامرئی هستند. به همین دلیل، به دلیل نگرانی‌های زیبایی شناختی، اغلب در بیماران جوان و بزرگسال ترجیح داده می‌شوند. اگرچه براکت‌های سرامیکی از نظر بصری تجربه‌ای عالی را ارائه می‌دهند، اما نسبت به برادران فلزی خود شکننده‌تر هستند. به نیاز به مراقبت دقیق‌تری از دهان و دندان دارند.

۴. ارتودنسی زبانی.

آنها اغلب در موارد مناسب به دلیل نگرانی‌های زیبایی شناسی ترجیح داده می‌شوند. چنین براکت‌ها؛ بر خلاف روش سنتی به سطح داخلی دندان چسبانده می‌شود. برخی از افراد اظهار داشتند که در هنگام استفاده از این براکت‌ها مشکلات گفتاری داشتند.

اگر دندانپزشکی وجود داشته باشد که مرتب به آن مراجعه کنید، احتمالاً در مراحل اولیه متوجه مشکلات شما در ساختار دندان‌ها و فک می‌شود.

در طول دوره رویش دندان در کودکی، زمانی که دندان‌های شیری با دندان‌های دائمی جایگزین می‌شوند، بسیاری از مشکلات هم ترازی رخ می‌دهد. ارتودنتیست شما ممکن است بخواهد صبر کند تا دندان‌های دائمی کافی برای تکمیل این فرایند رویش کنند.

اکثر کودکان درمان ارتودنسی را از سن ۸ تا ۱۴ سالگی شروع می‌کنند. از آنجایی که استخوان‌های صورت هنوز در حال رشد هستند، حرکت دندان‌ها راحت‌تر است و درمان در زمان کوتاه‌تری نسبت به بزرگسالان انجام می‌شود.

درمان ارتودنسی در تهرانپارس به شرح زیر ارزیابی می‌شود:

درمان ارتودنسی در تهرانپارس به شرح زیر ارزیابی می‌شود:

۱. معاینه بالینی:

پزشک ابتدا معاینه دهان را انجام می‌دهد. در این معاینه، دندان‌ها، روابط بسته با دندان‌های مقابل، ساختار فک و عملکرد جویدن به طور دقیق مورد بررسی قرار می‌گیرد.

۲. تصاویر اشعه ایکس:

برای تعیین موقعیت دندان‌ها باید چندین بار عکس برداری با اشعه ایکس انجام دهید. متداول‌ترین روش تصویربرداری استفاده شده رادیوگرافی پانورامیک است که تمام دندان‌های بالا و پایین را در وضعیت گاز گرفتن نشان می‌دهد. علاوه بر این، عکس‌برداری با اشعه ایکس سر می‌تواند به تعیین ارتباط فک‌ها با یکدیگر، موقعیت، اندازه و روابط دندان‌ها کمک کند.

۳. مدل‌های سه‌بعدی:

پزشک در حین ارزیابی درمان، مدل‌های گچ را به‌منظور بررسی سه‌بعدی روابط فک و دندان‌های شما و مشاهده آن‌ها از همه جهات دریافت می‌کند. برای این کار، مواد قالب گیری روی قاشق مخصوص قرار می‌گیرد و اندازه‌های فک پایین و بالایی شما گرفته می‌شود و به مدل گچی منتقل می‌شود.

۴. استخراج بالقوه:

حتی اگر تعداد دندان‌های دهان شما طبیعی باشد، گاهی اوقات ممکن است قوس دندانی وجود نداشته باشد که این دندان‌ها به درستی ردیف شوند. در این موارد ممکن است کشیدن یک یا چند دندان بزرگسال توصیه شود.

۵. ارزیابی جراحی:

در مواردی که تنها با حرکت دندان‌ها قابل اصلاح نباشد، ممکن است نیاز به جراحی فک همراه با درمان ارتودنسی باشد. در نتیجه مداخله جراحی، زمان استفاده از ارتودنسی ممکن است تغییر کند.

۶. آرشیو عکس:

آرشیو عکس‌های دهان، دندان، فک و صورت قانون طلایی در ارتودنسی است. به این ترتیب، پزشک می‌تواند یک برنامه درمانی ایجاد کند، آن را بر اساس داده‌های قبلی اصلاح کند و تجزیه و تحلیل دقیق انجام دهد.

بر اساس تمام این داده‌ها، ارتودنتیست شما می‌تواند بگوید که آیا ارتودنسی برای شما مناسب است یا خیر. در راستای خواسته‌های فردی شما، انواع ارتودنسی نیز ارزیابی می‌شود و روش درمانی مناسب تعیین می‌شود و پزشک برنامه درمانی خاصی را برای شما تهیه می‌کند. این طرح اغلب نیاز به استفاده از ارتودنسی به همراه براکت‌هایی دارد که به دندان شما متصل می‌شوند.

ادامه مطلب
دندانپزشکی اطفال

مراحل درمان ارتودنسی در تهرانپارس:

همین الان رایگان مشاوره شو!

"(ضروری)" indicates required fields

مراحل درمان ارتودنسی در تهرانپارس:

درمان اساساً شامل سه مرحله است. دوره تقویت پس از قرار دادن براکت‌ها، تنظیمات دوره‌ای و حذف عناصر داخل دهانی.

۱. چسباندن براکت‌ها:

براکت‌های ارتودنسی اغلب به سطوح خارجی دندان‌ها متصل می‌شوند. البته در موارد مناسب می‌توان آن را به سطوح داخلی دندان‌ها نیز چسباند تا براکت‌ها را پنهان کند. در این روش که به عنوان ارتودنسی لینگوال شناخته می‌شود، دستیابی به براکت‌ها کمی دشوارتر است. براکت‌ها را می‌توان از فولاد ضد زنگ، سرامیک شفاف یا همرنگ دندان یا مواد مختلف تولید کرد. براکت‌های فلزی مدرن که امروزه استفاده می‌شوند کوچک‌تر هستند و به سختی قابل توجه هستند.

۲. اتصال باندهای ارتودنسی:

باندهای ارتودنسی عناصری هستند که روی دندان‌های آسیاب زده می‌شوند و اطراف دندان را احاطه می‌کنند. قبل از اینکه باندها روی دندان‌ها اعمال شود، نوارهای پلاستیکی بسیار کوچکی بین دندان‌ها قرار می‌گیرد تا فاصله باند به دست آید. لوله باکال که به باند روی دندان آسیاب آخر متصل است، نوک سیم اتصال را در جای خود نگه می‌دارد.

۳. آماده سازی ارتودنسی ها:

ارتودنسی ها به همراه باندها، تمام براکت‌ها را به هم متصل کرده و حرکت اصلی دندان‌ها را کنترل می‌کنند. همین دلیل در فک بالا بسیار بیشتر از فک پایین ارجحیت دارند دست فراهم می‌کند.

۴. نصب لاستیک بادبند:

از طرف دیگر، لاستیک‌های ارتودنسی با توجه به کاربردهای مختلف، بزرگ و کوچک هستند. در حالی که از نوارهای گرد کوچک برای نگه داشتن سیم روی براکت استفاده می‌شود. از انواع ضخیم‌تر و بلندتر می‌توان به عنوان حرکت دهنده برای رساندن دندان‌ها به موقعیت مورد نظر استفاده کرد.

در طول درمان ارتودنسی، ممکن است کمی درد و درد در نتیجه حرکت دندان‌ها و فشار وارد شده توسط لاستیک‌ها ایجاد شود. مقاله‌ای که در مورد چگونگی خلاص شدن از درد ارتودنسی و کارهایی که انجام می‌دهد آماده کرده‌ایم، می‌تواند به شما کمک کند که این روند را راحت‌تر طی کنید.

۵. تنظیمات دوره‌ای:

پس از اینکه ارتودنسی به دندان‌های شما متصل شدند و سیم ها قرار گرفتند، ارتودنتیست شما سیم‌های متصل کننده را با سفت کردن یا خم کردن آنها در فواصل زمانی مشخص تنظیم می‌کند.

این فرایند به دندان‌ها اجازه می‌دهد تا به تدریج به موقعیت‌های جدید خود بروند. همان‌طور که استخوان فک در کنار دندان ذوب می‌شود، فضای پشت این حرکت با گذشت زمان با استخوان جدید پر می‌شود.

گاهی اوقات متخصص ارتودنسی می‌تواند از کشش بین فک پایین و بالا برای ارتقای تراز صحیح دندان‌ها در فک پایین و بالا استفاده کند. نوار لاستیکی انتخاب شده برای این کار به صورت کشیده بین دندان‌های فک پایین و بالا متصل می‌شود.

در عرض چند روز پس از تنظیمات دوره‌ای؛ ممکن است درد خفیفی در دندان‌های خود احساس کنید. مسکن‌های ساده معمولاً به تسکین درد کمک می‌کنند. در صورت درد شدید یا فزاینده باید به پزشک اطلاع دهید.

ارتودنسی در تهرانپارس

همین الان رایگان مشاوره شو!

"(ضروری)" indicates required fields

پس از جدا شدن ارتودنسی چه کار باید کرد:

در پایان درمان، براکت‌ها به راحتی از روی دندان شما جدا می‌شوند. دندان‌های هم تراز شما هنوز به اندازه کافی برای حفظ موقعیت جدید خود پایدار نیستند. برای این کار، پزشک پس از برداشتن سیم‌ها از تقویت‌کننده‌هایی به نام نگهدارنده استفاده می‌کند تا از بازگشت دندان‌ها به موقعیت اصلی خود جلوگیری کند.

تقویت درمانی برای حفظ نتیجه درمانی به دست آمده بسیار مهم است و در صورت غفلت از آن ممکن است بعد از درمان شاهد حرکتی در دندان‌ها به سمت موقعیت قبلی خود باشید. تقویت‌کننده‌ها معمولاً از مواد پلاستیکی قابل جابه‌جایی و شفاف ساخته می‌شوند. گاهی اوقات از یک نگهدارنده فلزی نازک که از داخل دندان‌ها عبور می‌کند نیز می‌توان برای ثابت نگه داشتن دندان‌ها استفاده کرد.

چرا کلینیک دندانپزشکی قائمی را برای ارتودنسی در تهرانپارس انتخاب کنم؟

چرا کلینیک دندانپزشکی قائمی را برای ارتودنسی در تهرانپارس انتخاب کنم؟

وقتی صحبت از انتخاب کلینیک ارتودنسی در تهرانپارس می شود، کلینیک دندانپزشکی قائمی به دلایل متعددی به عنوان انتخاب اول شما شناخته می شود. در این بخش توضیح جامعی در مورد اینکه چرا باید کلینیک دندانپزشکی قائمی را برای درمان ارتودنسی خود در نظر بگیرید، بررسی شده است:

تخصص بی نظیر در ارتودنسی: کلینیک دندانپزشکی قائمی دارای تیمی از متخصصین ارتودنسی بسیار ماهر و با تجربه است. تخصص آنها در زمینه ارتودنسی تضمین می کند که شما بهترین مراقبت ممکن را برای نیازهای دندانی خود دریافت می کنید.

تکنولوژی پیشرفته: این کلینیک مجهز به تکنولوژی روز دنیا در دندانپزشکی است. از تجهیزات تصویربرداری پیشرفته گرفته تا برنامه ریزی درمانی دیجیتال، کیلینیک ما از جدیدترین ابزارها برای ارائه راه حل های ارتودنسی دقیق و مؤثر استفاده می کنند.

برنامه های درمانی شخصی سازی شده: در کلینیک دندانپزشکی قائمی، رویکرد یکسانی برای همه بیماران ارتودنسی وجود ندارد. هر بیمار یک برنامه درمانی سفارشی متناسب با مسائل و اهداف دندانی منحصر به فرد خود دریافت می کند. این رویکرد شخصی تضمین می کند که بهترین نتایج در کمترین زمان ممکن را به دست آورید.

طیف گسترده خدمات ارتودنسی در تهرانپارس: چه نیاز به بریس های سنتی، اینویزیلاین یا سایر درمان های ارتودنسی داشته باشید، کلینیک دندانپزشکی قائمی طیف گسترده ای از خدمات را برای رفع نگرانی های مختلف ارتودنسی شما ارائه می دهد.

مراقبت بیمار محور: راحتی و رضایت شما در کلینیک دندانپزشکی قائمی در درجه اول اهمیت قرار دارد. کارکنان به دلیل برخورد دوستانه و دلسوزانه خود شناخته شده اند و سفر ارتودنسی شما را تا حد امکان روان و بدون استرس می کنند.

قیمت مقرون به صرفه: درمان ارتودنسی باکیفیت نباید هزینه زیادی برای شما داشته باشد. کلینیک دندانپزشکی قائمی با ارائه قیمت مناسب در ارتودنسی، اول قدم ا برای آغاز بدون نگرانی روند درمان اتودنسی شما برمیدارد.

آموزش بیمار: کلینیک تاکید زیادی بر آموزش بیمار دارد. اطلاعات دقیقی در مورد گزینه های درمانی ارتودنسی، پیشرفت روند درمان و نگهداری از دندان های خود دریافت خواهید کرد.

محیطی راحت در کلینیک قائمی: مراجعه به ارتودنتیست لزوماً همیشه دلهره آور نیست. کلینیک دندانپزشکی قائمی محیطی دلپذیر و راحت را برای تضمین تجربه‌ای بدون استرس برای همه بیماران فراهم می‌کند.

ارتودنسی در تهرانپارس

قبل از انجام ارتودنسی چه کارهایی انجام دهیم؟

قبل از انجام درمان ارتودنسی، چندین مرحله مهم وجود دارد که برای اطمینان از یک درمان آسان و موفقیت آمیز باید انجام دهید:

مشاوره با متخصص ارتودنسی در تهرانپارس:

اولین قدم این است که برای مشاوره با یک متخصص ارتودنسی واجد شرایط برنامه ریزی کنید. در طول این قرار ملاقات اولیه، نگرانی‌های دندانپزشکی و اهداف درمانی خود را مطرح خواهید کرد. متخصص ارتودنسی سلامت دهان و دندان شما را ارزیابی می‌کند، در صورت لزوم از اشعه ایکس یا اسکن می‌گیرد و یک برنامه درمانی شخصی را برای شما ارائه می‌دهد.

گزینه‌های درمانی خود را بشناسید:

ارتودنتیست شما گزینه‌های درمانی مختلف را برای شما توضیح خواهد داد. اینها ممکن است شامل بریس‌های سنتی، تراز کننده‌های شفاف یا سایر دستگاه‌های تخصصی ارتودنسی باشد. درک گزینه‌های خود به شما کمک می‌کند تا تصمیمی آگاهانه در مورد بهترین درمان برای نیازهای خود بگیرید.

بحث در مورد هزینه‌ها و بیمه:

درمان ارتودنسی می‌تواند سرمایه گذاری قابل توجهی باشد، بنابراین ضروری است که در مورد هزینه‌ها و گزینه‌های پرداخت با متخصص ارتودنسی صحبت کنید. در مورد طرح‌های پرداخت موجود یا گزینه‌های تأمین مالی پرس و جو کنید. علاوه بر این، بررسی کنید که آیا بیمه دندانپزشکی شما درمان ارتودنسی را پوشش می‌دهد و چه درصدی از هزینه را پوشش می‌دهد.

حفظ سلامت دهان و دندان:

قبل از شروع درمان ارتودنسی، داشتن دندان و دهان سالم بسیار مهم است. این به معنای پرداختن به مشکلات دندانی موجود، مانند حفره‌ها یا بیماری لثه است. ارتودنتیست شما ممکن است توصیه کند که قبل از اقدام به ارتودنسی، تحت هر گونه درمان یا تمیز کردن دندان لازم قرار بگیرید.

آمادگی برای تغییر سبک زندگی:

درمان ارتودنسی اغلب نیاز به تغییرات خاصی در سبک زندگی دارد. به‌عنوان‌مثال، اگر بریس‌های سنتی را انتخاب می‌کنید، باید به محدودیت‌های غذایی برای محافظت از بریس‌های خود توجه داشته باشید. کسانی که از ترازهای شفاف استفاده می‌کنند باید آماده باشند که طبق دستور آنها را بپوشند و بهداشت دهان و دندان را رعایت کنند.

انجام معاینات منظم دندانپزشکی:

ادامه مطلب
درمان کانال ریشه ( عصب کشی دندان)

در طول درمان ارتودنسی خود، باید معاینات منظم دندانپزشکی و قرار ملاقات‌های ارتودنسی را انجام دهید. این بازدیدها برای تنظیم و نظارت بر پیشرفت ضروری است. پیروی از راهنمایی‌های متخصص ارتودنسی و شرکت در این جلسات برای درمان موفقیت آمیز بسیار مهم است.

ایجاد عادات خوب بهداشت دهان و دندان:

رعایت بهداشت دهان و دندان در طول درمان ارتودنسی برای جلوگیری از مشکلاتی مانند پوسیدگی دندان و مشکلات لثه حیاتی است. ارتودنتیست شما راهنمایی‌هایی را در مورد نحوه مراقبت از دندان‌ها و وسایل ارتودنسی ارائه می‌دهد. این کار ممکن است شامل استفاده از ابزارهای ویژه برای تمیز کردن و کشیدن نخ دندان در اطراف بریس‌ها یا ترازها باشد.

بعد از انجام درمان ارتودنسی برای بهداشت دهان و دندانم چه کارهایی باید انجام بدهم؟

بعد از انجام درمان ارتودنسی برای بهداشت دهان و دندانم چه کارهایی باید انجام بدهم؟

پس از اتمام درمان ارتودنسی، حفظ سلامت دهان و دندان و مراقبت از دندان‌ها و بریس‌ها (در صورت وجود) برای اطمینان از موفقیت طولانی مدت کار ارتودنسی شما ضروری است. در اینجا چند مرحله مهم وجود دارد:

معاینات منظم دندانپزشکی:

به برنامه ریزی و شرکت در معاینات منظم دندانپزشکی با متخصص ارتودنسی و دندانپزشک خود ادامه دهید. این قرار ملاقات‌ها برای نظارت بر پایداری نتایج ارتودنسی شما و رسیدگی به هر مشکلی که ممکن است ایجاد شود بسیار مهم است.

محافظت از نگهدارنده:

اگر ارتودنتیست نگهدارنده برای شما تجویز کرده است، مهم است که آن را طبق دستورالعمل استفاده کنید. نگهدارنده‌ها به حفظ تراز دندان‌های شما پس از برداشتن بریس‌ها یا الاینرها کمک می‌کنند. نگهدارنده خود را طبق توصیه‌های ارتودنتیست خود تمیز کنید و از آن مراقبت کنید تا از اثربخشی آن اطمینان حاصل کنید.

روال بهداشت دهان و دندان:

یک روال منظم و کامل بهداشت دهان و دندان را حفظ کنید. این شامل مسواک زدن دندان‌های خود حداقل دو بار در روز، نخ دندان کشیدن روزانه و استفاده از هر ابزار تمیز کننده خاص یا تکنیک‌های توصیه شده توسط متخصص ارتودنسی است. بهداشت مناسب دهان به پیشگیری از مشکلاتی مانند پوسیدگی و بیماری لثه کمک می‌کند.

ملاحظات غذایی:

اگر بریس داشتید، ممکن است عادات غذایی ایجاد کرده باشید که از غذاهای خاصی که می‌توانند به براکت‌ها آسیب برسانند، اجتناب کنید. پس از درمان ارتودنسی، می‌توانید به تدریج این مواد غذایی را به رژیم غذایی خود وارد کنید. با این حال، اعتدال را ادامه دهید و از مصرف زیاد غذاهای شیرین یا چسبناک خودداری کنید.

پرهیز از عادات مضر:

مراقب عادت‌هایی باشید که می‌تواند به دندان‌ها یا کارهای ارتودنسی شما آسیب برساند. این شامل پرهیز از جویدن ناخن، جویدن قلم و استفاده از دندان‌ها برای باز کردن بسته‌ها می‌شود. چنین عاداتی می‌تواند به دندان‌ها یا دستگاه‌های ارتودنسی شما آسیب برساند.

هیدراته بمانید:

نوشیدن آب زیاد با از بین بردن ذرات غذا و باکتری‌ها به حفظ سلامت دهان کمک می‌کند. همچنین از خشکی دهان جلوگیری می‌کند که می‌تواند به مشکلات دندانی کمک کند.

بلیچینگ دندان (در صورت تمایل):

اگر پس از درمان ارتودنسی به سفید کردن دندان‌ها علاقه دارید، با دندانپزشک یا متخصص ارتودنسی خود مشورت کنید.

نظارت بر تراز بودن دندان‌ها:

مراقب تراز بودن دندان‌های خود باشید. اگر متوجه هر گونه تغییر یا جابه‌جایی قابل توجهی در موقعیت دندان شدید، فوراً با متخصص ارتودنسی خود تماس بگیرید. مداخله زودهنگام می‌تواند به جلوگیری از عود کمک کند.

نظافت و نگهداری منظم لوازم ارتودنسی:

اگر وسایل ارتودنسی باقیمانده مانند نگهدارنده‌های چسبیده شده یا سایر وسایل دارید، دستورالعمل‌های ارتودنتیست خود را برای مراقبت و نگهداری از آنها دنبال کنید.

مراقبت‌های مداوم ارتودنسی (در صورت نیاز):

در برخی موارد، درمان ارتودنسی اضافی یا اصلاح ممکن است برای دستیابی به نتایج مطلوب ضروری باشد. در صورت داشتن هر گونه نگرانی یا در صورت توصیه درمان بیشتر، با ارتودنتیست خود تماس بگیرید.

با پیروی از این دستورالعمل‌های مراقبت پس از ارتودنسی، می‌توانید به حفظ نتایج درمان خود کمک کرده و از لبخندی سالم و زیبا برای سال‌های آینده لذت ببرید.

ارتودنسی ارزان در تهرانپارس (درمان ارتودنسی اقساطی در تهرانپارس)

ارتودنسی ارزان در تهرانپارس (درمان ارتودنسی اقساطی در تهرانپارس)

دستیابی به یک لبخند صاف و سالم آرزوی مشترک بین بسیاری از افراد است و درمان ارتودنسی می‌تواند آن را ممکن سازد. اگر در منطقه تهرانپارس ساکن هستید و به دنبال ارتودنسی مقرون به صرفه با گزینه‌های پرداخت مناسب، در کلینیک مناسبی هستید. کلینیک دندانپزشکی قائمی با شرایط مقرون به صرفه در تهرانپارس درمان ارتودنسی را در دسترس طیف وسیعی از افراد قرار می‌دهد. فرقی نمی‌کند کودک، نوجوان یا بزرگسال باشید، گزینه‌هایی متناسب با نیازها و بودجه شما وجود دارد.

طرح‌های پرداخت اقساطی در کلینیک دندانپزشکی قائمی

درمان ارتودنسی می‌تواند تعهد مالی قابل توجهی باشد، اما کلینیک قائمی در تهرانپارس طرح‌های پرداخت انعطاف پذیر و گزینه‌های اقساطی را ارائه می‌دهند. این بدان معنی است که می‌توانید هزینه درمان را در یک دوره تقسیم کنید و آن را برای بودجه خود قابل کنترل تر کنید.

مزایای طرح‌های اقساطی

راحتی مالی

طرح‌های اقساطی به شما این امکان را می‌دهد که بدون پیش پرداخت زیاد، درمان ارتودنسی را دریافت کنید. در عوض، می‌توانید در اقساط کوچک‌تر و ماهانه پرداخت کنید و بار مالی را کاهش دهید.

بدون هیچ ریسکی در کیفیت

انتخاب ارتودنسی مقرون به صرفه با طرح اقساطی به معنای به خطر انداختن کیفیت مراقبت نیست. بسیاری از کلینیک‌های معتبر تهرانپارس درمان‌های ارتودنسی درجه یک را با گزینه‌های پرداخت انعطاف پذیر ارائه می‌دهند.

درمان سفارشی

درمان ارتودنسی شما متناسب با نیازها و اهداف منحصر به فرد شما خواهد بود و تضمین می‌کند که مراقبتی را که سزاوار آن هستید دریافت کنید.

چرا متخصص ارتودنسی کودکان در تهرانپارس را انتخاب می‌کنیم؟

چرا متخصص ارتودنسی کودکان در تهرانپارس را انتخاب می‌کنیم؟

انتخاب متخصص ارتودنسی کودکان در تهرانپارس برای نیازهای ارتودنسی کودک تصمیمی است که ریشه در چندین عامل مهم دارد. متخصصین ارتودنسی اطفال در درمان کودکان و نوجوانان تخصص دارند و تخصص منحصر به فرد و رویکرد بیمار محور متناسب با بیماران جوان را ارائه می‌دهند. به همین دلیل باید به انتخاب یک متخصص ارتودنسی کودکان در تهرانپارس برای کودک خود فکر کنید:

آموزش تخصصی در حوزه اطفال

متخصصین ارتودنسی اطفال فراتر از ارتودنسی عمومی تحت آموزش‌های بیشتری قرار می‌گیرند تا در درمان کودکان و نوجوانان متخصص شوند. آنها درک عمیقی از رشد و تکامل منحصر به فرد فک‌ها و دندان‌های جوان دارند. این دانش تخصصی به آنها اجازه می‌دهد تا درمان‌های مناسب سن را ارائه دهند و به مسائل خاص بیماران اطفال بپردازند.

محیط دوستدار کودک

مطب‌های ارتودنسی کودکان با در نظر گرفتن کودکان طراحی شده‌اند. آنها محیطی دلپذیر و راحت ایجاد می‌کنند که به کاهش هر گونه اضطراب یا ترسی که ممکن است فرزند شما در مورد مراجعه به متخصص ارتودنسی داشته باشد کمک می‌کند. دکور مناسب برای کودکان، اتاق‌های انتظار رنگارنگ و کارکنان خوش برخورد به یک تجربه مثبت کمک می‌کنند.

مداخله اولیه

متخصصین ارتودنسی اطفال آموزش‌دیده‌اند تا مسائل ارتودنسی را زود تشخیص دهند و به آنها رسیدگی کنند. مداخله زودهنگام می‌تواند از ایجاد مشکلات شدیدتر جلوگیری کند و اغلب منجر به زمان کوتاه‌تر درمان در دراز مدت می‌شود. با مراجعه به پزشک متخصص، می‌توانید مطمئن شوید که مشکلات احتمالی به سرعت شناسایی شده و به آنها رسیدگی می‌شود.

برنامه‌های درمانی مناسب

نیازهای ارتودنسی هر کودک منحصر به فرد است و متخصصان ارتودنسی کودکان در ایجاد برنامه‌های درمانی شخصی عالی هستند. آنها عواملی مانند الگوهای رشد، رشد دندان‌ها و هم ترازی فک را در نظر می‌گیرند تا برنامه‌ای را تهیه کنند که با نیازهای خاص کودک شما هماهنگ باشد.

ارتباط مؤثر

متخصصین ارتودنسی کودکان در این زمینه مهارت دارند ارتباط با کودکان و نوجوانان آنها از زبان و تکنیک‌های مناسب سن برای توضیح روش‌ها و تشویق همکاری استفاده می‌کنند. ایجاد یک رابطه مثبت با بیماران جوان برای نتایج موفقیت آمیز درمان بسیار مهم است.

پرداختن به نگرانی‌های رفتاری

کودکان ممکن است رفتارهای خاصی داشته باشند که بر سلامت دهان و درمان ارتودنسی آنها تأثیر بگذارد، مانند مکیدن شست یا فشار دادن زبان. متخصصین ارتودنسی کودکان می توانند به این رفتارها رسیدگی کنند و در مورد ترک عادت‌هایی که ممکن است مانع پیشرفت درمان شوند، راهنمایی ارائه دهند.

نظارت بر رشد و توسعه

با رشد کودکان، نیازهای دندانی و ارتودنسی آنها می‌تواند تغییر کند. متخصصین ارتودنسی کودکان برای نظارت بر رشد و تکامل کودک شما آموزش ‌دیده‌اند و اطمینان حاصل می‌کنند که برنامه درمانی آنها در صورت لزوم برای دستیابی به بهترین نتایج تطبیق می‌یابد.

پایه ای برای داشتن یک عمر سلامت دهان

انتخاب یک متخصص ارتودنسی کودکان نه تنها نگرانی‌های فوری ارتودنسی را برطرف می‌کند، بلکه پایه و اساس یک عمر سلامت دهان و دندان را ایجاد می‌کند. با پرداختن به مسائل دوران کودکی و نوجوانی، می‌توانید به فرزندتان کمک کنید تا در بزرگسالی از لبخندی سالم و زیبا لذت ببرد.

ادامه مطلب
طراحی لبخند

در کلینیک دندانپزشکی قائمی، متخصص ارتودنسی کودکان پزشکی قابل اعتماد در درمان دندانپزشکی کودک شما است. دانش تخصصی، رویکرد دوستدار کودک و تعهد به مداخله زودهنگام، آنها را به انتخابی ایده آل برای تضمین سلامت دهان و دندان کودک شما و لبخندی مطمئن در سال‌های آینده تبدیل می‌کند.

نکات مهم در انتخاب متخصص ارتودنسی در تهرانپارس

نکات مهم در انتخاب متخصص ارتودنسی در تهرانپارس

انتخاب متخصص ارتودنسی مناسب در تهرانپارس تصمیمی حیاتی برای اطمینان از دریافت بهترین خدمات ارتودنسی ممکن است. در اینجا چند فاکتور ضروری برای انتخاب متخصص ارتودنسی در تهرانپارس آورده شده است:

مدارک و گواهینامه‌های معتبر

به دنبال متخصص ارتودنسی باشید که دارای گواهی‌نامه باشد، که نشان دهنده تعهد آنها به حفظ استانداردهای بالای مراقبت و به روز ماندن با آخرین پیشرفت‌های ارتودنسی باشد. سوابق تحصیلی و آموزش ارتودنتیست را بررسی کنید. آنها باید یک برنامه رزیدنتی تخصصی ارتودنسی را بعد از مدرسه دندانپزشکی تکمیل کرده باشند.

تجربه و تخصص

مدت زمانی را که ارتودنتیست مشغول به کار بوده است در نظر بگیرید. یک متخصص ارتودنسی با تجربه دارای دانش فراوان و سابقه درمان‌های موفق است. برخی از متخصصان ارتودنسی زمینه‌های تخصصی خاصی دارند، مانند ارتودنسی کودکان، ارتودنسی جراحی یا ارتودنسی بزرگسالان. ارتودنتیستی را انتخاب کنید که تخصصش با نیازهای شما همسو باشد.

بررسی نظرات بیماران قبلی

بررسی‌های آنلاین و توصیفات بیماران قبلی را بررسی کنید. بازخورد مثبت و رتبه‌های بالا شاخص‌های یک عمل ارتودنسی معتبر هستند. از دوستان، اعضای خانواده یا دندانپزشک عمومی خود برای توصیه‌ها بخواهید. ارجاعات شخصی می‌تواند بینش‌های ارزشمندی را در مورد کیفیت مراقبتی که می‌توانید انتظار داشته باشید ارائه دهد.

گزینه‌های درمانی

در مورد انواع درمان‌های ارتودنسی که متخصص ارائه می‌دهد پرس و جو کنید. مطمئن شوید که آنها گزینه درمانی خاصی را که نیاز دارید ارائه می‌دهند، چه بریس‌های سنتی، هم ترازهای شفاف یا سایر دستگاه‌های ارتودنسی.

به دنبال متخصص ارتودنسی باشید که از فناوری مدرن مانند تصویربرداری سه بعدی و برنامه ریزی درمان دیجیتال استفاده می‌کند. فناوری پیشرفته می‌تواند منجر به درمان‌های دقیق‌تر و کارآمدتر شود.

مشاوره و ارتباطات

یک جلسه مشاوره اولیه را برای ملاقات با متخصص ارتودنسی برنامه ریزی کنید. این فرصتی است برای پرسیدن سؤالات، بحث در مورد نگرانی‌های خود و ارزیابی شیوه ارتباطی ارتودنتیست و روش کنار تخت.

یک متخصص ارتودنسی معتبر یک برنامه درمانی واضح و جامع، شامل جزئیات در مورد مدت زمان تخمینی، هزینه‌ها و هرگونه قرار ملاقات‌های بعدی لازم را در اختیار شما قرار می‌دهد.

گزینه‌های هزینه و پرداخت

اطمینان حاصل کنید که متخصص ارتودنسی قیمت گذاری شفافی را ارائه می‌دهد و هرگونه هزینه اضافی احتمالی که ممکن است در طول درمان ایجاد شود را توضیح می‌دهد. در مورد طرح‌های پرداخت یا گزینه‌های تأمین مالی پرس و جو کنید، به خصوص اگر برای مدیریت جنبه مالی مراقبت ارتودنسی خود به کمک نیاز دارید.

دسترسی و موقعیت مکانی

محل کلینیک برای درمان ارتودنسی را در نظر بگیرید. درمانگاهی را انتخاب کنید که در نزدیکی محل زندگی شما  قرار دارد یا در فاصله‌ای مناسب برای رفت و آمد باشد. ساعات اداری را بررسی کنید تا مطمئن شوید که با برنامه شما مطابقت دارد و شرکت در قرار ملاقات‌ها را آسان‌تر می‌کند.

مراقبت و پیگیری اورژانس

در مورد دردسترس‌بودن ارتودنتیست برای موارد اورژانسی یا مسائل غیرمنتظره‌ای که ممکن است در طول درمان ایجاد شود، سؤال کنید. در مورد رویکرد ارتودنتیست برای مراقبت‌های بعدی و چگونگی نظارت بر پیشرفت شما در طول درمان جویا شوید.

نحوه دسترسی به متخصص ارتودنسی در تهرانپارس

 

نتیجه:

ارتودنسی روش‌های درمانی بسیار مؤثری است که کمک می‌کند دندان‌های نازک یا کج در موقعیت صحیح خود قرار گیرند و برای دستیابی به دهانی سالم و لبخندی زیبا استفاده می‌شود.

مدت زمان درمان ارتودنسی ثابت نیست و بسته به پیچیدگی مورد می تواند به طور قابل توجهی متفاوت باشد. در برخی موارد، درمان ممکن است تنها چند ماه طول بکشد، در حالی که در موارد پیچیده تر ممکن است به چند سال برای دستیابی به نتایج مطلوب نیاز داشته باشد. متخصص ارتودنسی کلینیک قائمی وضعیت خاص شما را ارزیابی می کند و تخمین دقیق تری از مدت زمان درمان را در طول مشاوره اولیه به شما ارائه می دهد. برای دریفت مشاوره قرم تماس را پر کنید.

درمان های ارتودنسی به خصوص در مراحل اولیه می تواند باعث ایجاد ناراحتی و درد شود. هنگامی که دندان‌هایتان شروع به جابجایی می‌کنند، ممکن است درد، فشار یا سوزش در دهان خود احساس کنید. با این حال، این ناراحتی به طور کلی قابل کنترل است و در عرض چند روز هیچ احساس دردی نخواهید داشت. متخصص ارتودنسی در تهرانپارس گزینه‌های مسکن را به شما تجویز خواهد کرد یا راهنمایی‌های خاصی را برای کاهش هر گونه ناراحتی که ممکن است تجربه کنید، ارائه می دهد.

صد در صد! درمان ارتودنسی فقط به کودکان و نوجوانان محدود نمی شود. بسیاری از بزرگسالان برای بهبود لبخند و رفع مشکلات دندانی تصمیم به انجام روش های ارتودنسی می گیرند. در واقع، بیماران ارتودنسی بزرگسال روند رو به رشدی دارد. بزرگسالان ممکن است درمان هایی مانند بریس یا اینویزیلاین را برای اصلاح نامرتبی دندان ها، بهبود عملکرد دهان و بهبود سلامت کلی دندان خود انتخاب کنند.

اینویزیلاین می تواند برای بسیاری از مسائل ارتودنسی موثر باشد، اما مناسب بودن آن بستگی به مورد خاص و اهداف بیمار دارد. اینویزیلاین از یک سری تراز کننده های شفاف استفاده می کند تا به تدریج دندان ها را در موقعیت های مناسب خود قرار دهد و در مقایسه با بریس های سنتی گزینه محتاطانه و راحت تری برای درمان ارتودنسی است.  

پس از اتمام درمان ارتودنسی، حفظ نتایج یک کار ضروری است. این کار معمولاً با استفاده از نگهدارنده یا ریتینر انجام می پذیرد. ریتنر هر دستگاه های سفارشی هستند که برای نگه داشتن دندان ها در موقعیت های اصلاح شده خود طراحی شده اند. متخصص ارتودنسی دستورالعمل های خاصی را در مورد زمان و نحوه استفاده از نگهدارنده ها ارائه می دهد.  

درمان ارتودنسی برای افراد در هر سنی مناسب است. کلینیک دندانپزشکی قائمی خدمات درمانی را برای کودکان، نوجوانان و بزرگسالان ارائه می‌دهد.

در حالی که برخی از ناراحتی‌ها در طول تنظیمات ارتودنسی رایج است، معمولاً خفیف و موقتی است. ارتودنتیست‌های کلینیک دندانپزشکی قائمی آسایش شما را در طول مراحل درمان تضمین می‌کنند.

کلینیک دندانپزشکی قائمی طیف وسیعی از گزینه‌های ارتودنسی از جمله ترازهای شفاف را ارائه می‌دهد، بنابراین ممکن است نیازی به بریس‌های سنتی نداشته باشید. انتخاب درمان به نیازها و ترجیحات خاص شما بستگی دارد.

برنامه ریزی برای مشاوره آسان است. به سادگی از طریق وب سایت با کلینیک تماس بگیرید یا برای رزرو نوبت با مطب دکتر قائمی تماس بگیرید. متخصص ارتودنسی نیازهای شما را ارزیابی می‌کند و گزینه‌های درمانی شما را در طول مشاوره مورد بحث قرار می‌دهد.

بله کلینیک دندانپزشکی قائمی یک مشاوره اولیه رایگان ارائه می‌دهد که در آن بیماران می توانند نگرانی‌های ارتودنسی خود را مطرح کنند و گزینه‌های درمانی را با متخصصان بررسی کنند.

در طول درمان ارتودنسی با بریس در کلینیک دندانپزشکی قائمی، محدودیت‌های غذایی برای اطمینان از اثربخشی درمان و جلوگیری از آسیب به بریس‌ها وجود دارد. معمولاً به بیماران توصیه می‌شود از غذاهای سفت، چسبناک و جویدنی که به طور بالقوه می توانند بریس‌ها را بشکنند یا از جای خود خارج کنند، اجتناب کنند. حفظ یک رژیم غذایی ملایم در مورد بریس‌ها برای جلوگیری از عوارض مهم است.

اینویزیلاین به طور کلی برای نوجوانان و بزرگسالان توصیه می‌شود. کلینیک دندانپزشکی قائمی درمان‌های جایگزینی را برای کودکانی که نیاز به مراقبت‌های ارتودنسی دارند ارائه می‌دهد.

اطلاعات نویسنده

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *