خونریزی لثه

خونریزی لثه

فهرست مطالب

چرا لثه ها خونریزی می کنند؟ آیا درمانی وجود دارد؟

دندان های ما شاید یکی از اعضای بدن هستند که در طول روز بیشتر از آن استفاده می کنیم. دندان های ما به طور فعال در انواع فعالیت های خوردن و آشامیدن نقش دارند. ساختاری که به دندان های ما اجازه می دهد در دهان ما بمانند، لثه نامیده می شود. بهداشت و سلامت لثه که یک ساختار بسیار حساس است، یک موضوع بسیار مهم بهداشت دهان و دندان است.

برای سالم ماندن لثه ها باید به طور مرتب بهداشت دندان ها رعایت شود. در غیر این صورت، برخی از ناراحتی های نامطلوب در لثه های ما ایجاد می شود. یکی از این بیماری ها خونریزی لثه است. همانطور که از نام خونریزی لثه فهمیده می شود، نامی است که به خونریزی لثه های ضعیف در مواجهه با هر مداخله ای داده می شود.

درمان های انجام شده توسط پزشکان متخصص ما در کلینیک قائمی با مشتریان ما با قیمت های درمانی خونریزی لثه جمع آوری می شود و با انجام تمام مداخلات پزشکی لازم، لثه های بیماران ما به سلامت قبلی خود باز می گردد

خونریزی لثه اولین و مهمترین علامت بیماری لثه است. در دوره اولیه بیماری، یعنی؛ در مواردی که عفونت در لثه هنوز به بافت های اطراف ریشه دندان (به ویژه بافت استخوانی) سرایت نکرده باشد، میزان خونریزی لثه زیاد است.

چگونه از خونریزی لثه جلوگیری کنیم؟

چگونه از خونریزی لثه جلوگیری کنیم؟

بعد از غذا، ساختاری به نام پلاک باکتریایی در ناحیه ای که دندان و لثه به هم می رسند تشکیل می شود. همانطور که از نام آن پیداست، این ساختار حاوی هزاران باکتری است. با مسواک زدن، اساساً سعی می کنیم این پلاک باکتریایی را از بین ببریم، نه باقیمانده مواد غذایی در دهانمان.

اگر این پلاک باکتریایی برداشته نشود، مقدار پلاک افزایش می‌یابد و ممکن است در دوره‌های بعدی با تأثیر یون‌های کلسیم در بزاق، سخت شده و به جرم تبدیل شود. جرم محیطی عالی برای چسبیدن پلاک باکتریایی فراهم می کند و به دلیل دایره باطلی که به این ترتیب ایجاد می شود، جرم ها هم در داخل لثه و هم روی دندان شروع به رشد می کنند.

در طی این تشکیلات، عفونت لثه شروع می شود. در این بین، بدن برای دفاع از خود در برابر این عوامل، سیستم ایمنی را فعال می کند. در این زمینه، رگ های خونی نزدیک به سطح لثه منبسط می شوند و محیطی را برای سلول های دفاعی برای نفوذ به بافت های عمیق لثه و مبارزه با باکتری ها آماده می کنند. اما این روش همچنین باعث  سستی لثه و مستعد خونریزی می شود. به همین دلیل است که خونریزی یک علامت رایج در بیماری لثه است.

دلیل خونریزی لثه

دلیل خونریزی لثه

خونریزی لثه یکی از شایع ترین مشکلات سلامت دهان و دندان است. از آنجایی که خونریزی تا حد خاصی در نظر گرفته نمی شود، به مرور زمان پیشرفت می کند و روند درمان نیز متفاوت است. اول از همه، برای سلامت لثه، دهان و دندان حیاتی است. بنابراین مشکلی که در لثه ایجاد خواهد شد نیاز به درمان بدون وقفه دارد. اگر لثه های شما سالم هستند، هم سلامت دهان و هم سلامت دندان شما در جای خود قرار دارند.

ادامه مطلب
جراحی لیفت سینوس

راه حل برای خونریزی لثه شامل مراقبت ها و درمان هایی است که به دلایلی که ذکر کردیم باید فوراً اعمال شوند.

مواردی که در رفع خونریزی لثه باید در نظر گرفت

لثه ها یکی از اساسی ترین قسمت های دندان هستند. علل خونریزی لثه می تواند بیش از یک مورد باشد. بنابراین، راه حل خونریزی لثه نیاز به تمرکز بر علت خونریزی دارد. یکی از شایع ترین دلایل کمبود ویتامین است. زمانی که ویتامین های لازم برای دندان و لثه وارد بدن نشود، ممکن است لثه ضعیف شده و خونریزی کند. باز هم، سیگار کشیدن شدید می تواند باعث خونریزی  شود. البته دقیق ترین تشخیص با معاینه پزشک مشخص می شود. علاوه بر درمان پزشک، در محلول خونریزی لثه باید موارد زیر را در نظر گرفت:

رعایت بهداشت دهان و دندان،

استفاده از دهانشویه،

استفاده از نخ دندان

مسواک زدن منظم هر روز،

هر ماه یکبار معاینه منظم دندانپزشکی انجام دهید.

 

راه حل قابل اعتماد و موثر بیماری لثه

کلینیک ما خدمات حرفه ای را در نقطه تشخیص و درمان مشکلات سلامت دهان و دندان ارائه می دهد. در این زمینه می توانید به راحتی وقت بگیرید و برای راه حل ها و درمان های خونریزی لثه معاینه شوید. با درمان مناسب می توانید خونریزی لثه را متوقف کنید و در مدت کوتاهی لثه های سالم تری داشته باشید.

چه چیزی باعث خونریزی لثه می شود، آیا درمانی وجود دارد؟

چه چیزی باعث خونریزی لثه می شود، آیا درمانی وجود دارد؟

 خونریزی لثه نشان می دهد که مشکلی در لثه وجود دارد و نیاز به درمان فوری دارد. مشکلات لثه می تواند منجر به از بین رفتن بافت نگهدارنده دندان شود که منجر به مشکلاتی می شود که می تواند منجر به از دست دادن دندان و سایر بیماری های عمومی با تأثیر بر اندام هایی مانند کلیه ها و قلب شود. با انجام درمان های لازم توسط متخصصین بیماری های لثه می توان این مشکلات را برطرف کرد.

چرا لثه ها خونریزی می کنند؟

خونریزی لثه یک بیماری بسیار شایع است. بنابراین بسیاری از افراد از این بیماری رنج می برند. در واقع، دلایل مختلفی برای خونریزی لثه وجود دارد. اگرچه مردم توجه زیادی به آن نمی کنند، اما خونریزی لثه یک بیماری بسیار مهم است. این بیماری که به عنوان خونریزی لثه تعریف می شود، در واقع زمانی رخ می دهد که لثه ها از نواحی خاصی خونریزی کنند. در این مرحله، خونریزی لثه مشکلی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

عواملی که باعث خونریزی لثه می شوند

این سؤال که چه چیزی باعث خونریزی لثه می شود، مستلزم آشکار شدن علل خونریزی لثه است. در این مرحله می توان گفت که خونریزی لثه به دلایل مختلفی رخ می دهد. به خصوص عواملی مانند عدم تغذیه، عدم توجه به سلامت دهان و دندان و اعتیاد به سیگار باعث خونریزی لثه می شود. به طور معمول، دندان سالم نباید خونریزی کند. جای زخم بین دندان ها که هنگام خوردن میوه های سفت می بینیم، منادی خونریزی لثه است. این یک بیماری است که باید درمان شود. اگر خونریزی لثه درمان نشود، احتمال از دست دادن دندان وجود دارد.

ادامه مطلب
عفونت لثه بعد از کشیدن دندان

درمان خونریزی لثه

اولین قدم در درمان بیماری لثه، تمیز کردن سطح دندان برای از بین بردن جرم و پلاک باکتریایی در دهان است. حتی این اولین قدم، قبل از شروع به درمان های خاص تر، شکایت خونریزی را به طور قابل توجهی پسرفت می کند.

برای درمان لثه باید با پزشک مشورت کرد و به خوبی معاینه شد. رهایی از خونریزی لثه با استفاده از داروهای توصیه شده توسط پزشک و توجه به بهداشت دهان و دندان امکان پذیر است. علاوه بر این، مسواک زدن مرتب دندان ها از نظر جلوگیری از عود خونریزی لثه عامل بسیار مهمی است. در واقع افرادی که با مسواک زدن منظم از سلامت دهان خود مراقبت می کنند، با خونریزی لثه مواجه نمی شوند.

با درمان خونریزی لثه دندان های خود را نجات دهید!

با درمان خونریزی لثه می توان از کشیده شدن لاجرم دندان ها از دهان جلوگیری کرد. به عبارت دیگر، در اثر خونریزی لثه، در صورت عدم اعمال درمان، ممکن است پس از بافت دندان، دندان ها به طور کامل آسیب ببینند. به همین دلیل، نباید خونریزی لثه را یک مشکل معمولی بدانید.

دندان هایی که در حین مسواک زدن خونریزی می کنند و این وضعیت اغلب تکرار می شود، علامت مهمی است که شما را از خونریزی لثه هشدار می دهد و برای درمان در نظر گرفته می شود. اگر شما هم از جمله افرادی هستید که از این علامت مهم شکایت دارید، این وضعیتی است که باید برای درمان به دندانپزشک مراجعه کنید.

با درمان خونریزی لثه دندان های خود را نجات دهید!

درمان خونریزی لثه به مجموعه اقداماتی گفته می شود که پس از وضعیتی که نشان می دهد لثه بیمار است، تجویز می شود. در دوره بیماری لثه که بافت استخوانی را در بر نمی گیرد، می توان به میزان خونریزی لثه بیش از حد اشاره کرد.

در این دوره باید درمان را شروع کرد که با خونریزی لثه شروع می شود و از رسیدن دندان ها به حالتی که به طور کامل کشیده می شود جلوگیری می کند. متأسفانه افرادی که برای انجام کاری ساده مانند مسواک زدن تنبل هستند، باید بدانند که این وضعیت دردسرساز در دندان هایشان ناشی از پلاک هایی است که نمی توان با مسواک از دندان ها و محیط اطراف خود فرستاد.

 زیرا تکثیر تدریجی پلاک هایی که بعد از غذا تمیز نمی شوند به این معنی است که سفت شده و به جرم دندان تبدیل می شوند که در بسیاری از افراد ایجاد می شود. این نشانه ای از وجود یک محیط باقیمانده برای باکتری هایی است که تشکیل می شوند.

ادامه مطلب
درمان عقب نشینی لثه

مشکلات لثه که با درمان خونریزی لثه قابل رفع است!

خونریزی لثه باکتری ها، پلاک ها، جرم های دندانی، سیستم ایمنی ضعیف را درمان می کند. بنابراین، راه را برای مشکلات لثه که به شما سیگنال خونریزی لثه می دهد هموار نکنید.

اگر خونریزی لثه درمان نشود چه اتفاقی می افتد؟

اگر خونریزی لثه درمان نشود چه اتفاقی می افتد؟

اگر لثه درمان نشود، باعث ناراحتی های زیادی می شود. به عنوان مثال، مشکلات سلامتی مانند از دست دادن دندان، بوی بد دهان، التهاب لثه دیده می شود. بیماری که ژنژیویت نامیده می شود، التهاب لثه است. اگر خونریزی لثه همچنان ادامه دارد، بلافاصله با دندانپزشک خود مشورت کنید.

چگونه از خونریزی لثه جلوگیری کنیم؟

وقتی از شما پرسیده می شود که چگونه از بیماری لثه جلوگیری کنید، پاسخ های مختلفی دریافت می شود. برای این کار ابتدا باید به منبع خونریزی لثه رفت. علل خونریزی لثه باید به طور کامل تجزیه و تحلیل شود. لثه ها معمولاً هنگام مسواک زدن خونریزی می کنند. با این حال، خونریزی خود به خود نیز ممکن است رخ دهد. خونریزی نامنظم در حین مسواک زدن می تواند نشانه التهاب باشد. هنگام مواجهه با خونریزی مداوم از دندان ها و لثه ها، این وضعیت باید به طور کامل مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرد و یک کلینیک با شکایات مناسب پیگیری شود.

چگونه از خونریزی لثه در هنگام مسواک زدن جلوگیری کنیم؟

بنابراین چگونه می توان از بیماری لثه جلوگیری کرد؟ شما باید دلایل این امر را به طور کامل بررسی کنید. از آنجایی که خونریزی مشاهده می شود، ناحیه خونریزی نباید بیشتر تخریب شود. خونریزی لثه در حین مسواک زدن عموماً در اثر مسواک زدن نادرست و سخت ایجاد می شود. هنگامی که با یک مسواک سخت و اشتباه مسواک می‌زنید، لثه‌های شما ممکن است به طور جدی تغییر شکل دهند. به همین دلیل باید دندان های خود را به آرامی با مسواک هایی با موهای صحیح و نرم مسواک بزنید.

 علائم خونریزی لثه

بیماری لثه می تواند علائم مختلفی را نشان دهد. بدون شک در ابتدای بروز این علائم، مقداری خون در آب وجود خواهد داشت که پس از مسواک زدن به بیرون تف می کند. باز هم ظاهر شدن لکه های خون بر روی سطح گاز گرفته شده در هنگام مصرف میوه های سفت مانند سیب و گلابی یکی از علائم اصلی است که نشان می دهد خونریزی لثه در فرد رخ می دهد. پس از تمیز کردن با نخ دندان، لکه های خون روی نخ دندان نیز نشان دهنده این بیماری است. در صورت مشاهده این علائم می توانید برای اطلاع از قیمت درمان خونریزی لثه به کلینیک تخصصی ما مراجعه کنید.

قیمت درمان لثه و علل احتمالی

علت اصلی خونریزی لثه، عدم رعایت بهداشت دهان و دندان و دریافت ناکافی مواد مغذی لازم است. برای اطلاع از روش های پیشگیری از بیماری لثه و قیمت های درمان خونریزی لثه می توانید با کلینیک ما تماس بگیرید.

 

اطلاعات نویسنده

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا عبارت زیر را پاسخ دهید *

"(ضروری)" indicates required fields