آیا روکش های دندان طبیعی به نظر می رسند؟

روکش های دندان

فهرست مطالب

آیا روکش های دندان طبیعی به نظر می رسند؟

روکش‌ های دندان راهی عالی برای پوشاندن عیوب دندان‌ها مانند ترک‌ها، تغییر رنگ یا پوسیدگی هستند. هنگامی که روکش ها به خوبی انجام شوند، می توانند لبخند شما را تغییر دهند و لبخندی زیبا برای شما به ارمغان بیاورند.

با این حال، بسیاری از افراد اغلب مواقع با روکش هایی با ظاهر غیر طبیعی مواجه می شوند. روکش های دندان باید توسط دندانپزشکی با تجربه انجام شود و باید انتظاری واقع بینانه و حرفه ای را بعد از انجام این کار از پزشک متخصص داشت و دکتر قائمی همیشه بهترین ها را برای شما به ارمغان می آورد.

چگونه روکش های طبیعی را انتخاب کنم؟

هنگام بررسی روکش های طبیعی باید چند فاکتور را در نظر گرفت.

3dr ghaemi
آیا روکش های دندان طبیعی به نظر می رسند؟ ۴

رنگ دندان

نکته مهمی که در طراحی روکش های دندان باید به آن توجه داشت رنگ آن است. روکش ها می توانند بسیار طبیعی به نظر برسند، و رنگ دندان های طبیعی را داشته باشند. رنگ روکش های دندان شما باید با دندان های طبیعی و همچنین سفیدی چشم ها و رنگ پوست شما مطابقت داشته باشد. همچنین به یاد داشته باشید که دندان های طبیعی یک رنگ نیستند، عاج و مینای دندان با افزایش سن و سایش تغییر رنگ می دهد.

عاج دندان‌ های جوانان روشن ‌تر است، در حالی که حاشیه دندان‌ های افراد مسن تیره‌ تر و مات‌ تر است. به یاد داشته باشید که هدف دندانپزشکی ارائه لبخندی دلپذیر و طبیعی است. بنابراین دندان های شما با بقیه قسمت های صورت شما باید همخوانی داشته باشد و این نکته بسیار مهم است.

اندازه و شکل روکش های دندان

اندازه و شکل روکش های دندان باید مکمل صورت و حتی بدن شما باشد. به عنوان مثال، یک فرد ریز اندام به احتمال زیاد شکل دندان های یک فرد با جثه ی بزرگ را نخواهد داشت. همچنین باید مطمئن شوید که دهان شما هنگام لبخند زدن معکوس نیست. این بدان معنی است که لبه های دندان شما باید از خط لب پایین شما پیروی کند. آنها باید به دنبال لب پایین به سمت بالا خم شوند. به این ترتیب، به نظر می رسد که به جای اخم کردن، لبخند می زنید.

ادامه مطلب
ساخت ایمپلنت

شکل صورت

بیشتر صورت ها به چهار دسته تقسیم می شوند: قلب، مربع، بیضی و گرد.

  1. شکل قلب : صورت های قلبی شکل گردتر و کوتاه تر به نظر می رسند.
  2. شکل بیضی : صورت های بیضی شکل با روکش های مربعی بهتر هستند.
  3. شکل گرد : صورت های گرد بلندتر و مشخص تر و بهتر به نظر می رسند.
  4. مربعی شکل : از آنجایی که صورت های مربعی شکل خطوط فک مشخص تری دارند، با روکش های گرد بهتر عمل می کند .

چگونه دندان ها را طبیعی جلوه دهیم؟

در طراحی لبخند، ما فرآیندهای زیر را استفاده می کنیم تا اطمینان حاصل کنیم که شما از روکش های خود راضی هستید.

اسکن دیجیتال

اسکن دیجیتال به ما امکان می دهد وضعیت دندان شما را بهتر بررسی کنیم و یک چارچوب مجازی از شکل لبخند آینده شما ایجاد کنیم. اسکن به ما ایده ای از اندازه، حجم و شکل دندان های شما می دهد. ما همچنین از ابزار طراحی لبخند برای کمک به طراحی لبخند شما استفاده می کنیم.

4dr ghaemi
آیا روکش های دندان طبیعی به نظر می رسند؟ ۵

تهیه روکش در آزمایشگاه

ما تمام روکش های خود را در آزمایشگاه داخلی کلینیک دندانپزشکی قائمی آماده می کنیم تا از کنترل کیفیت کامل اطمینان حاصل کنیم. آنها همچنین از یک بلوک فلدسپات با استفاده از یک استراتژی سنگ زنی دقیق برای کاهش ترک ها و ریز شکستگی ها آسیاب می شوند. برای جان بخشیدن به روکش های شما، تکنسین متخصص آزمایشگاه دندانپزشکی دکتر قائمی بافت ها و رنگ هایی را ارائه می دهد تا دندان ها تا حد امکان طبیعی به نظر برسند.

ادامه مطلب
دندانپزشکی زیبایی در تهرانپارس

به یاد داشته باشید که بسیار مهم است که ابتدا لبخند شما را آزمایش کنیم تا مطمئن شویم روکش های شما برای شما مناسب هستند. بنابراین، ما یک ست موقت از نمونه های اولیه روکش را برای شما می سازیم و شما را به مدت حدود یک هفته می خواهیم که آنها را بپوشید. در صورت رضایت به چسباندن روکش های دائمی شما ادامه می دهیم.

ماندگاری روکش های دندان چقدر است؟

متوسط طول عمر یک روکش دندانی که به خوبی نگهداری می شود معمولاً حدود ۱۵ سال است. با این وجود، هنگامی که به درستی از آنها مراقبت شود، مشاهده شده است که آنها بین ۲۵ تا ۳۰ سال دوام می آورند.

آیا گذاشتن تاج روی دندان دردناک است؟

بسیاری از افراد از دندانپزشک می ترسند زیرا نگران هستند که در این روند آسیب ببیند و همین نگرانی را می توان برای گذاشتن روکش نیز دارند. قبل از اینکه دندانپزشک شما هر گونه پر کردن یا فیلینگ را انجام دهد، دهان شما بی حس می شود.

آیا دندان های شما زیر روکش می پوسند؟

متأسفانه، دندان‌های زیر روکش هنوز می‌توانند توسط باکتری‌ها آسیب ببینند، که باعث ایجاد حفره و پوسیدگی دندان می‌ شود. به همین دلیل است که حتی با داشتن روکش دندان، حفظ بهداشت دهان و دندان و مراجعه منظم به دندانپزشک برای تمیز کردن و معاینات ضروری است.

معایب روکش های دندانی چیست؟

  1. هزینه
  2. خطر آسیب عصبی در صورت نازک شدن بیش از حد دندان، احتمال آسیب به عصب دندان هم وجود دارد.
  3. حساسیت: اگر روکش بیش از حد ساینده باشد، روکش‌های دندانی می‌توانند برای سایر دندان‌ها نیز مخرب باشند.
  4. نیاز احتمالی به درمان های بیشتر
ادامه مطلب
جوش ریز سفید روی لثه

انجام روکش دندان چقدر طول می کشد؟

آماده سازی دندان برای روکش دندان

این مرحله معمولاً ۵۰ تا ۹۰ دقیقه طول می کشد. ابتدا، دندانپزشک شما هرگونه پوسیدگی را در صورت وجود برمی دارد و قسمت خارجی دندان شما را اندازه گیری می کند تا اطمینان حاصل شود که روکش به درستی و دقیق جا می افتد.

1dr ghaemi
آیا روکش های دندان طبیعی به نظر می رسند؟ ۶

کشیدن دندان بهتر است یا پر کردن دندان؟

دندان‌های طبیعی در واقع بسیار قوی ‌تر هستند و عملکرد بهتری نسبت به پروتزها یا روکش های دندان دارند. دندان های طبیعی شما بادوام تر و مراقبت از آنها راحت تر خواهد بود. در حالی که پروتزهای دندانی امروزی برای زیبایی بیشتر ساخته شده اند، اما در مقایسه با دندان های طبیعی شما استحکام یکسانی ندارند.

هزینه روکش دندان چقدر است؟

به طور کلی یک روکش دندان معمولی بین ۱۱۰۰ تا ۱۵۰۰ دلار قیمت دارد. با این حال، قیمت ها بسته به نوع انتخابی متفاوت خواهد بود. هزینه ها با توجه به درمان مورد نیاز شما متفاوت است، بنابراین در صورت نیاز به پیوند استخوان، عمل ریشه یا جراحی لثه، قیمت ها افزایش می یابد. برای استعلام دقیق قیمت و مشاوره های رایگان و حتی وقت گرفتن اینجا کلیک کنید.

اطلاعات نویسنده

مطالب مشابه

سفید کردن فوری دندان
بلاگ
دکتر محمد قائمی

سفید کردن فوری دندان

همه چیز درباره سفید کردن فوری دندان لبخند سفید آرزوی همه است! اکثر مردم یا رنگ دندان‌هایش زرد است یا به دلیل عادت‌هایی بد غذایی،

ادامه مطلب »
پوکی استخوان
دسته‌بندی نشده
دکتر محمد قائمی

پوکی استخوان و افتادن دندان

پوکی استخوان بیماری است که در آن استخوان ها شکننده می شوند و احتمال شکستگی بیشتر می شود. پوکی استخوان شایع ترین نوع بیماری استخوانی

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

"(ضروری)" indicates required fields