021-۷۷۷۴۳۱۵۱

دریافت مشاوره

عفونت دندان

عفونت دندان

فهرست مطالب

عفونت دندان و مصرف آنتی بیوتیک

به گفته محققان، دستورالعمل‌هایی که در مورد استفاده از آنتی‌بیوتیک برای افراد در معرض خطر عفونت، جراحی دندان توصیه می‌کنند، باید مورد بازنگری قرار گیرند. به گفته محققان، آنتی بیوتیک ها می توانند تعداد موارد اندوکاردیت عفونی را در بیماران پرخطر محدود کنند.

طبق یک مطالعه، کلینیک دندانپزشکی باید تشویق شوند تا قبل از اقدامات تهاجمی، به بیمارانی که در معرض خطر بالای عفونت قلبی تهدید کننده زندگی هستند، آنتی بیوتیک بدهند.

تحقیقات نشان می‌دهد که باکتری‌های دهان که در طول درمان دندان‌پزشکی وارد جریان خون می‌شوند می‌توانند ۳۰ تا ۴۰ درصد موارد اندوکاردیت عفونی را توضیح دهند. شرایط نادر اما تهدید کننده زندگی زمانی رخ می دهد که پوشش داخلی حفره ها و دریچه های قلب عفونی شود.

این مطالعه می گوید آنتی بیوتیک ها می توانند تعداد موارد را محدود کرده و خطر نارسایی قلبی، سکته مغزی و مرگ زودرس را در بیماران پرخطر کاهش دهند.

دستورالعمل‌های فعلی مؤسسه ملی بهداشت و مراقبت عالی توصیه می‌کند که از مصرف معمول آنتی‌بیوتیک‌ها قبل از اقدامات تهاجمی دندانپزشکی برای کسانی که در معرض خطر اندوکاردیت عفونی هستند، خودداری کنید.

 خطرات قلبی استفاده از  آنتی بیوتیک در عفونت دندان

کمیته های راهنما در کشورهای دیگر، از جمله انجمن قلب آمریکا و انجمن قلب و عروق اروپا، آنتی بیوتیک ها را برای بیماران پرخطر توصیه می کنند.

انجمن قلب آمریکا پیشگیری از آنتی‌بیوتیک را برای بیماران پرخطر توصیه وتایید می‌کند.

خطر ابتلا به اندوکاردیت عفونی در بیماران پرخطری که قبل از کشیدن دندان آنتی بیوتیک مصرف می کردند، ۱۰ برابر کمتر از افرادی بود که این کار را نکردند، و ۱۲.۵ برابر قبل از عمل جراحی کمتر بود.

ادامه مطلب
جراحی دندان اورژانسی

«ما توانستیم افراد در معرض خطر بالا را که پروفیلاکسی آنتی بیوتیک دریافت کرده‌اند و افرادی که دریافت نکرده‌اند، مقایسه کنیم و به وضوح خطر عفونت کمتری را پس از روش‌های تهاجمی با آنتی‌بیوتیک‌ها نشان دادیم».

راهنمایی خوب باید به روز و روشن شود: «راهنمایی واضح نیست. این عبارت بسیار مبهم است و این سؤال را باز می گذارد که آیا بیماران خاص باید پروفیلاکسی آنتی بیوتیک دریافت کنند یا خیر.

مطالعه کنونی شواهد مورد نیاز برای گفتگو با بیماران در مورد خطرات و برای توصیه دندانپزشکان آنتی‌بیوتیک‌ها در صورت لزوم را فراهم می‌کند.

 

چگونه می توان از خطرات قلبی استفاده از  آنتی بیوتیک در عفونت دندان جلوگیری کرد؟

چگونه می توان از خطرات قلبی استفاده از  آنتی بیوتیک در عفونت دندان جلوگیری کرد؟

 

از پزشک خود بپرسید که آیا واقعاً به نسخه نیاز دارید یا خیر. اغلب، آنتی بیوتیک ها برای عفونت هایی که توسط ویروس ها به جای باکتری ایجاد می شوند، تجویز می شوند. آنتی بیوتیک ها برای عفونت های ناشی از ویروس ها اصلا مفید نیستند.

اگر آنتی بیوتیکی برای شما تجویز شده است که با مشکلات قلبی مرتبط است، بپرسید که آیا آنتی بیوتیک دیگری نیز وجود دارد که موثر باشد. اگر قبلاً خطرات قلبی دارید، به پزشک معالج خود اعلام کنید.

پس از بحث در مورد مصرف آنتی بیوتیک با پزشک، ساده ترین کار رژیم غذایی و خوردن غذاهایی است که فیبر بالایی دارند. برچسب مواد غذایی را از نظر محتوای فیبر بررسی کنید.

در حالی که آنتی بیوتیک مصرف می کنید، مصرف مکمل پروبیوتیک را در طول و برای مدت کوتاهی پس از اتمام آنتی بیوتیک در نظر بگیرید. اینها می توانند به حفظ باکتری های خوب در روده شما کمک کنند و مانع از رشد باکتری های بد شوند.

ادامه مطلب
تحلیل دندان

عفونت دندان و مصرف آنتی بیوتیک

غذاهای پروبیوتیک بخورید. آنها حاوی باکتری های زنده هستند که می توانند باکتری های بد را کنترل کنند. اینها عبارتند از کیمچی، چای کامبوجا، ماست، کفیر و کلم ترش.

اینها موادی هستند که در برخی از غذاهای پر فیبر وجود دارند که به باکتری های خوب روده کمک می کنند. پری بیوتیک ها در سیر، پیاز، مارچوبه، ماکارونی گندم کامل، نخود سبز، سیب زمینی شیرین و سایر مواد غذایی با محتوای فیبر بالا یافت می شوند.

از پزشک خود در مورد آزمایش TMAO سوال کنید. این می تواند به شما کمک کند تا بفهمید چه مقدار از این ماده ناسالم در بدن شما وجود دارد و احتمالاً به سلامت قلب شما آسیب می رساند. اگر بالا باشد، راه هایی برای کاهش آن وجود دارد.

آنتی بیوتیک ها داروهای مهم نجات دهنده زندگی هستند. اما مانند بسیاری از داروها، خطراتی نیز وجود دارد. دانستن خطرات احتمالی آنتی بیوتیک ها و انجام اقدامات مناسب می تواند به شما در محافظت از سلامت قلب کمک کند.

 

اطلاعات نویسنده

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *