021-۷۷۷۴۳۱۵۱

دریافت مشاوره

لمینیت سرامیکی

فهرست مطالب

برای هر فردی صرف نظر از سن، حرفه یا جنسیت ، زیبایی لبخند حائز اهمیت است. لمینت سرامیکی برای درمان تغییر رنگ دندان ها، ترک و شکستگی دندان و تغییرات رنگ ناشی از پرکردن دندان استفاده می شود. لمینت سرامیکی روشی ایده‌آل برای صاف کردن دندان‌های جلو و ایجاد ظاهری زیبا است. در این روش، تراش بسیار کمی در ساختار دندان ایجاد می شود. به دلیل این که هیچ فلزی در ساخت لمینت سرامیکی استفاده نمی شود، لبخندی طبیعی و زیبا را ایجاد می کند.

لمینت سرامیکی در چه مواردی استفاده می شود؟

 1. در دندان‌های بسیار تغییر رنگ یافته که سفید کردن دندان تاثیر گذار نیست.
 2. در دندان هایی با فرم و شکل ساختاری بد
 3. درمان فاصله دندان ها (بستن دیاستما)
 4. ترمیم دندان های شکسته یا فرسوده
 5. اصلاح پرکردگی های قدیمی که رنگ و ساختار آنها آسیب دیده است
 6. می تواند یک جایگزین زیبایی تقریباً عالی برای اصلاح جزئی دندان های کج (به عنوان جایگزینی برای درمان ارتودنسی جزئی) باشد.

درمان لمینت سرامیکی برای چه کسانی استفاده می شود؟

درمان لمینت سرامیکی تقریباً برای همه افراد قابل اجرا است. ولی برای بیماران زیر ۱۸ سال که رشد خود را کامل نکرده اند، توصیه نمی شود.

آیا مواردی وجود دارد که درمان لمینت دندان سرامیکی را نتوان انجام داد؟

 • اختلالات فک شدید ( پس از درمان ارتودنسی و ارتوگناتیک می توان از لمینت استفاده کرد)
 • داشتن عادات بدی مانند جویدن ناخن و جویدن مداد
 • در موارد عقب نشینی شدید لثه استفاده نمی شود.
 • دندان قروچه درمان نشده

درمان لمینت سرامیکی چند جلسه طول می کشد؟

اگر لثه های شما نیازی به درمان یا مداخله زیبایی نداشته باشد، می توانید طی ۲ تا ۳ جلسه لبخند زیبا و جدیدی داشته باشید.

ادامه مطلب
ونیر کامپوزیتی

مراحل درمان لمینت دندان سرامیکی چیست؟

در جلسه اول دندان های شما بدون ساییدگی اندازه گیری و قالبگیری می شوند و روی مدلی که از دندان ها تهسه می شود، مطالعات درمانی انجام می شود. سپس دندان ها ساییده می شود و قالب گیری تکرار می شود. در جلسه آخر ، لمینت ها روی دندان های شما قرار می گیرد.

آیا لمینت سرامیکی می افتد؟

خیر کیفیت و فناوری چسب استفاده شده بسیار بالا است. اگر پزشک مطابق با حساسیت فنی بالایی در این برنامه عمل کند، می توانید از لمینت های خود به عنوان دندان دائمی استفاده کنید. احتمال افتادن لمینت سرامیکی تقریبا صفر است. در برخی موارد لمینت دندان به دلیل عدم توجه به بهداشت دهان و دندان ممکن است بیافتد. در این موارد روند درمان لمینت باید تکرار شود.

طول عمر لمینت سرامیکی چقدر است؟

لمینت دندان را می توان برای ۲۰ سال بدون هیچ مشکلی با مراقبت مناسب از دهان و دندان استفاده کرد. این به این دلیل است که آنها از مواد سرامیکی ساخته شده اند که دوام بیشتری دارند. لمینت سرامیکی در برابر لکه و سایش مقاومت بیشتری دارد. برای افزایش طول عمر این روش درمانی باید به مراقبت از دهان و دندان توجه کرد. همچنین باید از عادات بدی مانند جویدن غذاهای بسیار سفت و جویدن ناخن پرهیز کرد.

مزایای لمینت سرامیکی چیست؟

لازم به ذکر است که پروسه لمینت دندان که اخیراً در کاربردهای دندانپزشکی زیبایی به طور گسترده مورد استفاده قرار گرفته است، مزایای بسیاری را به همراه دارد. همچنین تشخیص رنگ آن از دندان های واقعی بسیار دشوار است، زیرا ظاهری بسیار طبیعی ارائه می دهند. به طور کلی می توان مزایای لمینت سرامیکی را به شرح زیر برشمرد:

 1. آنها از مواد بادوام و رنگ ثابت تولید می شوند.
 2. قبل از مداخله روی دندان می توان تغییر ایجاد شده در دندان ها را به صورت دمو در ابتدای درمان نشان داد. این دمو موک آپ نامیده می شود.
 3. سطح دندان سرامیکی بسیارصاف هست، بنابراین لکه شدن دندان و تشکیل جرم ناشی از سیگار کشیدن و دلایل مشابه به حداقل می رسد.
 4. در مقابل عوامل خارجی مانند قهوه، چای و سیگار تغییر رنگ نمی دهد.
 5. از نظر ساختاری کاملاً شکننده است. با این حال، هنگامی که به طور کامل به دندان متصل می شود، مقاومت آن در برابر نیروهای کششی افزایش می یابد. برداشتن کامل روکش چسبیده از روی دندان امکان پذیر نیست. با این حال، می توان آن را با فرزهای الماسی از سطح دندان جدا کرد.
 6. مقاومت بالایی در برابر سایش دارد.
 7. به لطف قابلیت عبور نور، شما دندان هایی دارید که شبیه دندان های طبیعی هستند.
 8. تعداد جلسات درمان روکش لمینت بسیار کم است.
ادامه مطلب
کلینیک دندانپزشکی طرف قرارداد بیمه پاسارگاد (دکتر قائمی)

معایب لمینت سرامیکی چیست؟

این روش درمانی در مقایسه با سایر روش های دندانپزشکی زیبایی از نظر سلامت و زیبایی دارای مزایایی است. با این حال، این روش در مقایسه با سایر روش ها کمی گران قیمت تر است. این یک روش درمانی ظریف است که نیاز به یک کار آزمایشگاهی دقیق دارد. پزشکان و تکنسین های دندانپزشکی باید دانش فنی و مهارت هنری کافی در این زمینه را داشته باشند.

قیمت لمینت سرامیکی چقدر است؟

محدوده قیمت دقیقی برای قیمت لمینت دندان وجود ندارد. برای تعیین قیمت لمینت باید معاینه دهان و دندان انجام شود. قیمت لمینت دندان با توجه به کلینیک ، تجربه پزشک و نیاز بیمار تعیین می شود. برای اینکه درمان سلامت دهان و دندان شما به درستی انجام شود، مراجعه به مراکز تخصصی و مجرب بسیار مهم است.

اطلاعات نویسنده

مطالب مشابه

درد بعد از کشیدن دندان
مراقبت های بعد از درمان

درد بعد از کشیدن دندان

کشیدن دندان یک روش رایج دندانپزشکی است که اگرچه در طولانی مدت مفید است، اما بلافاصله پس از آن می‌تواند منجر به ناراحتی و درد

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا عبارت زیر را پاسخ دهید *