واترجت و معرفی انواع این محصول جدید بهداشت دهان و دندان

واترجت

فهرست مطالب

نخ دندان کشیدن یکی از مراحل ضروری برای حفظ بهداشت دهان و دندان است، اما درست مانند برس مسواک، یک جایگزین برقی، به نام واترجت وجود دارد. واترجت مانند نخ دندان عمل می کند اما از آب برای حذف ذرات غذای گیر کرده از بین دندان ها استفاده می کند. مثل نخ نخ دندان، پلاک را از دهان شما پاک می کند تا از پوسیدگی و بیماری لثه جلوگیری کند.

واترجت به جای استفاده دستی از نخ، آب را از بین دندان‌های شما عبور می دهد تا پلاک را پاک کند. این محصول همچنین به عنوان جت آب یا آبرسان دهان نیز شناخته می شود و برای از بین بردن پلاک روی دندان ها و باکتری های گیر کرده بین دندان و لثه استفاده می شود. واترجت شامل یک مخزن آب است که آب را در خود نگه می دارد، یک نازل و یک موتور الکتریکی.

نحوه استفاده دقیق از واترجت

 

نحوه استفاده دقیق از واترجت

شما باید مخزن را با آب گرم یا ولرم پر می کنید. سپس آبکش کننده دهان را در دهان خود زیر خط لثه قرار دهید. هنگامی که آب به شکل اسپری بین دندان های شما پاشیده می شود، آن را در زاویه ۹۰ درجه قرار دهید.

به تدریج تمام دندان های خود را از پشت و جلو، زیر لثه و بین دندان ها عبور دهید. برای جلوگیری از هر گونه آشفتگی، سعی کنید نزدیک به سینک باشید. علاوه بر این، نوک جت را بین هر دندان نگه دارید تا اجازه دهید پلاک از بین برود و آب مستقیماً به سمت سینک جریان یابد. ۲ دقیقه کامل از آن استفاده کنید. پس از اتمام کار، آب اضافی باقی مانده در مخزن را بردارید تا رشد باکتری در داخل آن متوقف شود

انواع واترجت

 

انواع واترجت

به طور کلی چهار نوع مختلف وجود دارد: کانتر، بی سیم یا باتری دار، نخ دندان دوش، و نخ دندان شیر آب.

کانتر: سنگین ترین و حجیم ترین از چهار نوع دیگر هست. روی میز شما می‌نشیند و به یک پریز برق نزدیک متصل می‌شود. آنها همچنین دارای یک مخزن آبیاری هستند که هر زمان که آب آن تمام شد باید دوباره آن را پر کنید.

بی سیم یا با باتری : معمولاً باریک، کوچک و قابل حمل است. این نوع بیشترین انعطاف را فراهم می کند و برای مسافران ایده آل است. با این حال، آنها ممکن است به اندازه نخ دندان های صفحه ای قدرتمند نباشند.

ادامه مطلب
کلینیک دندانپزشکی فلکه اول تهرانپارس

نخ دوش : به سر دوش شما متصل می شود تا بتوانید بعد از (یا قبل از) دوش گرفتن از نخ دندان استفاده کنید. شما نیازی به برق یا باتری ندارید و لازم نیست نگران شارژ مجدد باشید، اما به طور کلی مانور دادن با آنها دشوارتر است.

فلوسر شیر آب : رایج ترین نوع نخ دندان آب، شبیه به نخ دوش است، اما با سیمی که به جای سر دوش به حوضچه های آب متصل می شود. مانند مدل های نخ دوش، ایراد آن مانورپذیری است.

 

تنظیمات فشار

اکثر نخ های آب با رتبه برتر دارای قابلیت فشار قابل تنظیم هستند که برای کسانی که لثه ها، ایمپلنت ها یا بریس های حساس دارند عالی است. تنظیم آب ضربان دار به ویژه در از بین بردن ذرات غذایی که به سختی قابل دسترسی هستند مؤثر است.

فواید واتر فلوسر

فواید واتر فلوسر

آبیاری‌های دهان استثنایی، مانند آنهایی که در مجموعه Oral-B قرار دارند، دارای حالت‌های متعددی هستند  حتی یکی برای لثه‌های حساس – که اگر حساسیت لثه برای شما مشکل ساز باشد، عالی هستند. آنها همچنین روشی ملایم و در عین حال موثر برای تمیز کردن روکش ها، بریس ها، بریج ها و ایمپلنت های دندانی هستند.

یکی دیگر از مسائل مربوط به نخ دندان کشیدن روزانه این است که بسیاری از افراد در انجام صحیح آن با مشکل مواجه می شوند. بیشتر آنها به جای ساختن شکل C توصیه شده با نخ دندان، نخ را بین دندان های خود قرار می دهند تا اطمینان حاصل شود که به درستی با تمام سطوح دندان تماس پیدا می کند. علاوه بر این، نخ دندان کشیدن نامناسب حتی می تواند باعث آسیب بافت لثه در صورت نادرست انجام شود.

نخ دندان‌های آبی نسبت به نخ دندان‌های نخی حساسیت کمتری به تکنیک دارند و نیازی نیست دست‌هایتان را در دهان بگذارید یا با نخ‌های نخی استفاده‌شده کار کنید. با وجود تکنیک و درد کمتر، بسیاری از افراد انگیزه بیشتری برای گنجاندن نخ دندان در برنامه روزانه خود دارند.

 

 

آیا باید از فلوسر آب استفاده کنم؟

 

اگر از بریس استفاده می‌کنید، احتمالاً هنگام غذا خوردن، غذا زیر سیم‌ها و براکت‌های فلزی گیر می‌کند.

ادامه مطلب
6 نشانه درآمدن دندان عقل  

این نه تنها ناراحت کننده است، بلکه تمیز کردن آن نیز سخت تر است.

با این حال، جت‌های آب به تمیز کردن مناطقی که نخ دندان نمی‌تواند به درستی به آن برسد، کمک می‌کند.

پلاک های اطراف براکت ها را پاک می کند و از ایجاد ورم لثه جلوگیری می کند.

ممکن است مقداری مال اکلوژن، شکاف یا ناهماهنگی کلی وجود داشته باشد که باعث می شود در حین خوردن هر چیزی، ذرات غذا بین دندان ها گیر کنند.

علاوه بر این، ممکن است غذا در نزدیکی ایمپلنت ها یا پل های دندانی شما گیر کند. در آن زمان است که می توانید به طور منظم از یک واترجت استفاده کنید.

فلوسر هرگز نباید به عنوان جایگزینی برای مسواک زدن و نخ دندان کشیدن معمولی استفاده شود، اما یک مکمل عالی برای برنامه روزانه شماست. همچنین مواردی وجود دارد که یک نخ دندان ممکن است ابزار موثری برای شما باشد:

خونریزی لثه :چند دلیل رایج وجود دارد که باعث می شود لثه های شما خونریزی کنند. اولین مورد بیماری لثه است. بیماری لثه یا پریودنتیت یک عفونت باکتریایی در لثه است. اگر درمان نشود، می تواند منجر به از دست دادن دندان شود. نخ دندان کشیدن بیش از حد سفت نیز می تواند باعث خونریزی لثه شود.

واترجت ها می توانند راهی عالی برای تمیز کردن نواحی مشکل دار بدون درد ناشی از نخ دندان کشیدن منظم باشند. حتی ممکن است بخواهید قبل از نخ دندان کشیدن از یک مجموعه نخ دندان آب  Oral-B یا نخ دندان آب فیلیپس و سامسونگ و… در حالت حساس استفاده کنید تا به آرامی تا حد امکان غذا را بردارید.

شما خشکی دهان دارید : بزاق به طور طبیعی دهان شما را تمیز می کند و از ایجاد پلاک چسبنده جلوگیری می کند. با این حال، برخی داروها و ژنتیک می تواند برخی از افراد را از تولید کافی بازدارد. که می تواند منجر به بیماری لثه و حفره شود. یک آبیاری دهان به راحتی به دهان خشک رطوبت می افزاید و پلاک های چسبنده را از بین می برد.

یک رطوبت رسانی دهان می تواند به جبران کمبود بزاق و رطوبت در دهان شما کمک کند. با رساندن آب و استفاده از نخ دندان می‌توان از پوسیدگی ناشی از کمبود بزاق در دهان نیز جلوگیری کرد.

ادامه مطلب
دندان درد

غذا همیشه در دندان های شما گیر می کند: برخی از افراد بیشتر از دیگران مستعد گیرکردن غذا در دندان های خود هستند. این می تواند به دلیل شکل دندان های شما باشد یا اینکه آنها کاملاً هم تراز نیستند. غذا همچنین می تواند در اطراف کارهای دندانپزشکی مانند بریج و ایمپلنت دندان گیر کند. نخ دندان Oral-B ابزار مناسبی برای تمیز کردن نواحی مشکل دار برای افرادی است که بیشتر مستعد گیرکردن مواد غذایی در دندان هایشان هستند، چه از نظر ژنتیک، چه بریج یا ایمپلنت.

هرکسی که مایل به تمیز کردن اضافی برای بهداشت دهان و دندان است، می تواند از آبیاری دهان استفاده کند.

مزایای استفاده از واترجت در مقابل نخ دندان سنتی

مزایای استفاده از واترجت در مقابل نخ دندان سنتی

نخ دندان سنتی به حذف پلاک و باکتری به اندازه کافی از روی دندان شما کمک می کند.

آبیاری های دهان از هیدروکینتیک برای حذف پلاک های شل و تمیز کردن خط لثه استفاده می کنند.

آنها همچنین دارای حالت های مختلفی مانند حالت حساس هستند که اجازه می دهد نخ دندان را به آرامی از طریق کارهای دندانی مانند تاج، بریس و ایمپلنت استفاده کنید.

از این رو، اگر دندان ها و لثه های حساسی دارید، انتخاب بهتری هستند.

دسترسی به فضاهای تنگ و دندان‌های عقبی با شستشوی دهان آسان‌تر است.

همچنین می توانید از پاکت های پریودنتال عبور کرده و با استفاده از حرکت آب آنها را به درستی تمیز کنید.

افراد مبتدی باید ابتدا نوک را روی دندان های عقب بگذارند و سپس به آرامی به دندان های جلویی خود بیایند.

علاوه بر این، استفاده از آنها بسیار ساده تر از نخ سنتی است. استفاده از واتر جت سخت نیست و درک و یادگیری آن بسیار ساده تر است.

اگر نخ دندان را به درستی نکشید، در نهایت می تواند به بافت لثه شما آسیب برساند.این منجر به درد می شود. در حالی که واتر جت ها از تکنیک زیادی استفاده نمی کنند و باعث ایجاد درد نیز نمی شوند. اگرچه، روش سنتی نخ دندان با استفاده از نخ به شما این امکان را می دهد که تمام دندان های خود را به طور موثر تمیز کنید.

 

 

 

 

.

 

 

اطلاعات نویسنده

مطالب مشابه

ارتودنسی اطفال
بلاگ
دکتر محمد قائمی

ارتودنسی اطفال

ارتودنسی اطفال: ایجاد لبخندهای زیبا برای کودکان ما به عنوان والدین بهترین ها را برای فرزندانمان می خواهیم، از جمله لبخندی سالم و مطمئن. ارتودنسی

ادامه مطلب »
جراحی عفونت دندان
بلاگ
دکتر محمد قائمی

جراحی عفونت دندان

عفونت های دندانی در صورت عدم درمان می تواند منبع ناراحتی قابل توجه و عوارض بالقوه باشد. وقتی صحبت از سلامت دهان و دندان می

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

"(ضروری)" indicates required fields