021-۷۷۷۴۳۱۵۱

دریافت مشاوره

ونیر کامپوزیتی

فهرست مطالب

درمان ونیر کامپوزیت   

کاربرد ونیر کامپوزیتی با مواد پرکننده کامپوزیتی بدون آسیب به دندان ها انجام می شود. امروزه تقریبا هر کسی می خواهند لبخند زیبایی داشته باشد. این امر باعث پیشرفت روش ها و مواد مورد استفاده توسط دندانپزشکان شده است. درمان ونیر کامپوزیت اخیرا به یکی از روش هایی تبدیل شده اند که بیشترین توجه را در این زمینه به خود جلب می کند. با افزایش علاقه به زیبایی لبخند و استفاده از روش های نوین دندانپزشکی؛ پرکردن زیبایی تاثیر خود را هم روی دندان های قدامی و هم روی دندان های خلفی نشان می دهد.

ونیر کامپوزیتی چیست

ونیر کامپوزیتی دندان روشی است که در آن یک ماده رزینی همرنگ دندان اعمال می‌شود و با نور مخصوصی خشک می‌شود که این ماده را به دندان «پیوند» می‌زند و در نهایت لبخند فرد را ترمیم می کند. در زندگی روزمره، دندان های ما به دلایل زیادی ممکن است بشکنند. مشکل در لبخند شما می تواند باعث کاهش اعتماد به نفس شما شود.

ونیر کامپوزیتی

مزایای درمان ونیر کامپوزیت

مزایای درمان ونیر کامپوزیتی به شرح زیر است:

 

 • بیمارانی که دارای فاصله در دندان های خود هستند
 • از این روش درمانی بدون نیاز به تراش دادن دندان ها استفاده می شود.
 • صاف کردن دندان و افزایش طول دندان با درمان کامپوزیت ونیر 
 • این روش درمانی مشکلاتی مانند شکستگی، پوسیدگی و تغییر رنگ دندان ها را بهبود می بخشد.
 • این روش درمانی هزینه کمتری نسبت به لمینت سرامیکی دارد.
 • کامپوزیت دندان در یک جلسه قابل انجام است.
 • این روش درمانی به یک دست شدن و زیبایی لبخند شما کمک می کند.

 

مراحل درمان کامپوزیت دندان

 

مراحل روش درمان ونیر کامپوزیتی به شرح زیر است:

 • برای رفع نقص ساختاری دندان، مواد پرکننده کامپوزیتی روی دندان ها اعمال می شود.
 • در اولین مرحله فرآیند پولیش به نام میکروفیل روی دندان ها انجام می شود.
 • پس از پولیش، باندینگ به دندان زده می شود، این باندینگ به عنوان چسب نیز شناخته می شود.
 • پس از انجام این عمل، فرآیند شکل دادن به دندان های کامپوزیت آغاز می شود.
 • فرآیند شکل دهی در عرض ۱ ساعت به پایان می رسد و کامپوزیت با استفاده نور لیزر محکم می شود.

 

مراقبت از دندان ونیر کامپوزیتی

 

 برای محافظت از درمان ونیر کامپوزیت، نباید غذاهای سفت را با دندان‌های خود بشکنید. با استفاده از نخ دندان اطمینان حاصل می شود که مواد غذایی بین دندان ها باقی نماند. مسواک زدن و پرهیز از عادات بد دهان و دندان مانند جویدن ناخن ضروری است.

ادامه مطلب
یک مخترع از امریکا یک مرطوب کننده هوا انقلابی را با الهام از فناوری مسواک به ثبت رساند.

از مصرف بیش از حد مواد غذایی به شدت رنگی مانند قهوه و چای خودداری کنید. سیگار کشیدن باعث تغییر رنگ کامپوزیت ها می شود. بسیار مهم است که در ۴۸ ساعت اول ، غذا و نوشیدنی رنگی مصرف نکنید. به این ترتیب می توان از ایجاد لکه جلوگیری کرد. علاوه بر این، کنترل دوره ای دندانپزشکی نباید قطع شود.

 

آیا دندان ها بعد از درمان ونیر کامپوزیت تغییر رنگ می دهند؟

 

ممکن است پس از درمان ونیر کامپوزیت ، دندان ها تغییر رنگ را تجربه کنند. دلیل این امر این است؛ تکنولوژی استفاده شده بسیار شبیه به ساختار طبیعی دندان است.  در کاربرد ونیر کامپوزیتی، از پولیش برای صاف کردن مجدد دندان ها استفاده می شود. به این ترتیب امکان لکه شدن دندان تا حد زیادی کاهش می یابد. علاوه بر این فرآیند پولیش کامپوزیت در کنترل های ۶ ماهه تکرار می شود تا از تغییر رنگ جلوگیری شود.

ونیر کامپوزیتی

آیا درمان ونیر کامپوزیتی برای همه افراد اجرا است؟

این روش درمانی برای کودکان توصیه نمی شود ، زیرا رشد دندانی آنها هنوز کامل نشده است. با این حال، برای کودکانی که دندان های جلویی آنها شکسته ، استفاده از ونیر کامپوزیتی ممکن است توصیه شود. کاربرد ونیر کامپوزیت که برای اهداف زیبایی در بزرگسالان انجام می شود و نتایج بسیار موفقیت آمیزی به همراه دارد. این روش درمانی می تواند اعتماد به نفس بیمار را افزایش دهد.

افرادی که نیاز به ونیر کامپوزیتی دارند و مشکلات دندانی که می توانند با این روش درمانی حل کنند:

 

 • کسانی که از رنگ و شکل دندان های خود راضی نیستند می توانند از درمان ونیر کامپوزیت استفاده کنند.
 • افرادی که می خواهند مشکلات زیبایی دندان های خود را برطرف کنند.
 • این یک روش درمانی مناسب برای افرادی است که دندان هایشان شکسته است.
 • افرادی که بین دندان های خود فاصله دارند می توانند با استفاده از ونیر کامپوزیتی این فاصله را پر کنند.
 • کسانی که پوسیدگی در دندان های خود دارند می توانند برای این درمان اقدام کنند.
 • با استفاده از ونیر کامپوزیتی می توان طول دندان را متقارن کرد.
ادامه مطلب
بهترین دندانپزشکی شبانه روزی در شرق تهران (دندانپزشکی دکتر قائمی)

 

درمان ونیر کامپوزیتی دندان چقدر طول می کشد؟

 

طول مدت درمان به عواملی مانند تعداد دندان‌هایی که درمان کامپوزیت روی آن‌ها انجام می‌شود، وضعیت تغییر شکل در دندان ‌ها و اقدامات دندانپزشکی که باید انجام شود، بستگی دارد. به دلیل این که کاربرد ونیر کامپوزیتی یک روش درمانی کوتاه مدت است، تأثیری بر روند زندگی بیمار نمی گذارد.

ونیر پیش ساخته کامپوزیتی

ونیرهای سرامیکی چندین دهه است که برای درمان تغییر رنگ، شکستگی، ساییدگی یا نامرتبی دندان ها استفاده می شود. هنگامی که با یک برنامه درمانی طراحی شده به درستی انجام شود، نتایج ونیرهای سرامیکی بسیار رضایت بخش است.

با این حال، ونیرهای سرامیکی دارای معایبی هستند که بزرگترین مشکل آن هزینه برای بیمار است. بیمارانی که مایلند لبخند زیبایی داشته باشند به سادگی نمی توانند هزینه روکش های سرامیکی با کیفیت را بپردازند.  ونیر کامپوزیتی برای بسیاری از بیماران مقرون به صرفه تر هستند، اما آنها چالش های خاص خود را دارند.

یک راه حل جدید

سیستم ونیر پیش ساخته کامپوزیتی بسیاری از این مشکلات را حل می کند.  نتایج نهایی  ونیر پیش ساخته کامپوزیتی عالی هستند و از مزایای آن می توان به کاهش هزینه تقریبا ۵۰ تا ۷۰ درصد کمتر از روکش سرامیکی اشاره کرد.

ونیر پیش ساخته کامپوزیتی در سه اندازه مختلف برای دندان های قدامی فک بالا (کوچک، متوسط ​​و بزرگ) ساخته می شوند، در حالی که روکش های پایین در دو اندازه (کوچک و متوسط) موجود هستند. روکش ها را می توان شکل داد و اندازه آن را تغییر داد تا از تناسب آنها اطمینان حاصل شود.

 

قیمت درمان ونیر کامپوزیتی دندان

اگرچه این یک برنامه کاربردی برای اهداف زیبایی است، اما از سایر روش های دندانپزشکی زیبایی ارزان قیمت تر است. درمان ونیر کامپوزیت مزایای زیادی دارد. علاوه بر اینکه باعث آسیب دیدن دندان نمی شود، کاربردی است که می توان آن را در مدت زمان کوتاهی انجام داد.  قیمت ونیر کامپوزیتی با توجه به مواردی مانند کیفیت مواد مورد استفاده، تعداد دندان ها و اینکه آیا به روش درمانی دیگری نیاز است یا خیر تعیین می شود. هزینه درمان ممکن است برای هر فردی که درمان ونیر کامپوزیتی برای او اعمال می شود، متفاوت باشد. می توان پس از اولین معاینه قیمت دقیق را مشخص کرد.

ادامه مطلب
بهترین مرکز ایمپلنت دندان در شرق تهران (کلینیک قائمی)

 

هزینه ونیر کامپوزیتی

هزینه ونیر کامپوزیتی از فردی به فرد دیگر متفاوت است. شما می توانید پس از ویزیت دندانپزشکی در مورد روش درمانی و هزینه ونیر کامپوزیتی اطلاعات بیشتری به دست بیاورید. بیایید نگاه دقیق تری به عوامل تعیین کننده قیمت ونیر کامپوزیتی داشته باشیم.

تعداد دندان‌هایی که باید درمان شوند:

تعداد دندان‌ها بر هزینه ونیر کامپوزیتی تأثیر می‌گذارد. اگر بیش از یک دندان شما نیاز به درمان داشته باشد، به همان میزان قیمت افزایش می یابد.

اندازه ناحیه آسیب دیده:

اندازه ناحیه تحت درمان نیز بر هزینه ونیر کامپوزیتی دندان تاثیر می گذارد. به عنوان مثال، پر کردن یک ناحیه کوچک از دندان هزینه کمتری نسبت به پر کردن یک ناحیه بزرگ دارد.

تجربه دندانپزشک:

سطح تجربه دندانپزشک تعیین می کند که او برای ونیر کامپوزیتی چه هزینه ای را درخواست می کند. دندانپزشکان باتجربه ممکن است برای ونیر کامپوزیتی خدمات دندانپزشکی هزینه بیشتری دریافت کند، اما در انجام این روش بدون عارضه و رسیدن به ظاهر مطلوب موفق تر هستند.

محل کلینیک:

 محل مطب دندانپزشکی تعیین کننده هزینه درمان خواهد بود. شما باید به اندازه یک دندانپزشک خوب از میان مطب های دندانپزشکی یک کلینیک خوب را انتخاب کنید.

درمان های اضافی:

درمان های اضافی هزینه های شما را افزایش می دهد. به عنوان مثال، اگر علاوه بر ونیر کامپوزیتی نیاز به جرمگیری داشته باشد، این درمان هزینه های شما را افزایش می دهد. با این حال ما در درمان های دندانپزشکی زیبایی تخفیف های ویژه ای داریم.

کامپوزیت ونیر

 

کامپوزیت ونیر ارزان قیمت

کلینیک دندانپزشکی قائمی برای باز گذاشتن دست بیماران از انواع برند هایی جهانی کامپوزیت مانند ونیر کامپوزیت المانی ، کامپوزیت ونیر امریکایی و حتی ایرانی نیز استفاده می کند. کشور سازنده کامپوزیت به طور مستقیم با قیمت نهایی روش درمانی در ارتباط است بدین منظور کلینیک ما با ارائه کامپوزیت ونیر ارزان و خارجی سعی در برآورد کردن تمامی خواسته های شما مراجعین عزیز دارد.

کیفیت کامپوزیت ونیر امریکایی و ونیر کامپوزیت المانی نسبت به مواد ساخته شده در دیگر کشور ها بسیار بالاتر است این کامپوزیت ها دارای شفافیت بیشتر و رنگ طبیعی تری هستند. به این دلیل انتخاب برند مناسب برای بیماران بسیار مهم است.

اطلاعات نویسنده

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *