دندانپزشکی تحت پوشش بیمه

دندانپزشکی تحت پوشش بیمه

فهرست مطالب

بیمه درمانی شما چه خدمات دندانپزشکی را ممکن است پوشش دهد؟ بسیاری از بیماران به دلیل نداشتن برنامه دندانپزشکی و نیاز به کمک برای پرداخت هزینه درمان این سؤال را از ما می‌پرسند.

بیشتر مراقبت‌های درمانی دندانپزشکی تحت پوشش بیمه نیستند، مگر اینکه عفونت ناشی از کانال ریشه یا بیماری پریودنتال داشته باشید یا برای تسکین درد نیاز به بیهوشی داشته باشید. درمان های تحت پوشش بیمه دندانپزشکی از شرکتی به شرکت دیگر تغییر خواهد کرد. بیمه درمانی رویه‌های دندانپزشکی خاصی را در مواقع ضروری پوشش می‌دهد که همیشه یک درخواست قضاوتی است که توسط تنظیم کننده خسارت بیمه انجام می‌شود.

 

بیمه دندانپزشکی نحوه پوشش، هزینه ها و گزینه های مراقبت از دندان : آنچه شما باید قبل از تهیه بیمه دندانپزشکی بدانید.

 

حق بیمه، فرانشیز، سقف سالانه و دوره انتظار ، پرداخت های مشترک و … بله، انتخاب بیمه دندانپزشکی می تواند پیچیده باشد. شما بیمه درمانی می خواهید که بخش زیادی از بودجه  شما را نگیرد و در صورت نیاز پوشش دندانپزشکی پیشگیرانه ، ترمیمی و زیبایی مقرون به صرفه ارائه دهد. در این قسمت نحوه پیدا کردن بهترین طرح بیمه دندانپزشکی بررسی شده است.

دندانپزشکی تحت پوشش بیمه چگونه کار می کند؟

دندانپزشکی تحت پوشش بیمه چگونه کار می کند؟

طرح های مختلف دندانپزشکی تحت پوشش بیمه برای کاهش هزینه های مراقبت از دندان برا بیماران کلینیک قائمی در نظر گرفته شده است. ارائه‌دهندگان معمولاً هزینه‌های کمتری را با دندانپزشکان درون شبکه (دندانپزشکی تحت پوشش بیمه) مذاکره می‌کنند و همچنین درصدی از هزینه درمانی شما را می پردازند. مابقی این هزینه را از جیب خود پرداخت می کنید. در اینجا نحوه پرداخت حق بیمه توسط اکثر بیمه نامه ها آمده است:

پیشگیرانه

طرح های بیمه دندانپزشکی معمولاً ۱۰۰٪ هزینه مراقبت های پیشگیرانه را پوشش می دهد که شامل معاینات سالانه، عکس برداری با اشعه ایکس و جرمگیری است. تعداد دفعات استفاده از درمان های پیشگیرانه دارای محدودیت هایی است که شرکت بیمه شما ، تعداد دفعات را مشخص می کند.

پایه

اکثر طرح های بیمه ۸۰ درصد از هزینه خدمات "پایه" و بدون عارضه مانند پر کردن، کشیدن دندان ساده و برخی از انواع جرمگیری عمیق را پوشش می دهند.

عمده

بیمه دندانپزشکی معمولاً ۵۰ درصد درمان‌هایی مانند کانال ریشه، تاج دندان، بریج و دندان مصنوعی را پوشش می‌دهد.

درصد پرداختی به دندانپزشکی تحت پوشش بیمه از شرکت بیمه ای به شرکت دیگر تغییر می کند.

این نکات ساده است، درست است؟ بله، اما شما باید دوره های انتظار، پرداخت های مشترک، حداکثر استفاده سالانه و نیازهای بهداشت دهان و دندان خود را نیز در نظر بگیرید. به عنوان مثال اگر شما بیش از چند بار نیاز به عکسبرداری از دهان دارید، بیمه درمانی که فقط یک عکسبرداری رادیولوژی در سال پوشش می دهد مناسب شما نیست.

انواع بیمه دندانپزشکی:

ارائه دهندگان بیمه معمولاً با شبکه‌ای از متخصصان دندانپزشکی کار می‌کنند. برای بهره‌مندی بیشتر از طرح خود، باید ارائه دهندگان درون شبکه بیمه را انتخاب کنید. بیایید به انواع بیمه‌های دندانپزشکی که کلینیک دندانپزشکی قائمی با آنها همکاری دارد نگاهی بیاندازیم:

2

دندانپزشکی تحت پوشش بیمه پارسیان

3

دندانپزشکی تحت پوشش بیمه پاسارگاد

1

دندانپزشکی تحت پوشش بیمه تجارت نو

آیا بیمه دندانپزشکی درمان مورد نظر من را پوشش می دهد؟

آیا بیمه دندانپزشکی درمان مورد نظر من را پوشش می دهد؟

 

درمان های زیبایی تحت پوشش دندانپزشکی طرف قرارداد بیمه

بیشتر طرح های دندانپزشکی طرف قرارداد بیمه، روش های انتخابی مانند سفید کردن دندان ها یا روکش سرامیکی را پوشش نمی دهند. البته استثنا هایی نیز وجود دارد که مانند بیمه پارسیان ، خدمات دندانپزشکی زیبایی را نیز پوشش می دهند. کلینیک دندانپزشکی دکتر قائمی مفتخر است که با یکی از بهترین بیمه های دندانپزشکی کشور همکاری میکند تا به عنوان دندانپزشکی طرف قرارداد بیمه پارسیان بهترین خدمات دندانپزشکی زیبایی را به شما ارائه دهد.

ادامه مطلب
سوختگی دندان و لثه

جایگزینی دندان از دست رفته و ایمپلنت تحت پوشش بیمه

برنامه‌ بیمه دندان‌پزشکی ممکن است هزینه‌ برخی درمان‌ها را پوشش ندهد، مهم نیست چقدر صبر می‌کنید، مانند جایگزینی دندانی که قبل از ثبت بیمه نامه از دست داده‌اید یا کارهای دندانپزشکی که در حال انجام است. هنگامی که جزئیات طرح را بررسی می کنید، به دنبال بند “دندان از دست رفته” باشید (بله، این همان چیزی است که معمولاً به آن گفته می شود). بیشتر بیمه های درمانی مقداری از هزینه ایمپلنت دندان را پوشش می دهند ولی درصد این پوشش با توجه به دندانپزشکی طرف قرارداد بیمه و شرکت بیمه تغییر میکند.

در ایمپلنت دندان شرکت بیمه مبنای خود را قیمت مواد ایرانی در نظر می گیرد. به عنوان مثال اگر شما بخواهید ایمپلنت خارجی انجام دهید، درصد حق بیمه برای ایمپلنت ایرانی اعمال می شود که حدود ۶ میلیون قیمت آن است هر بیمه یک قیمت مصوب دارد. شما با مراجعه به دندانپزشکی طرف قرارداد بیمه و انجام ایمپلنت خارجی باید مابه تفاوت این نوع ایمپلنت را خود بپردازید.

ارتودنسی

برخی از طرح های بیمه دندانپزشکی، ارتودنسی انجام می دهند. اما باید محدودیت پوشش سالانه و مادام العمر برای ارتودنسی را بررسی کنید و از دندانپزشک یا ارتودنتیست خود بخواهید تا تخمین هزینه ای در مورد روند درمانی به شما ارائه دهد.

آیا بیمه دندانپزشکی ارزشش را دارد؟

آیا بیمه دندانپزشکی ارزشش را دارد؟

این بستگی به نیازهای مراقبتی شما و نحوه پرداخت بیمه دندانپزشکی شما دارد. اگر کارفرمای شما بیمه دندانپزشکی را به صورت رایگان ارائه می دهد، این عالی است!

اگر نیاز به بیمه دندانپزشکی خود دارید و سلامت دهان و دندان شما عالی است، بیمه دندان یک انتخاب عالی است. در این بیمه ها مراقبت های پیشگیرانه ضروری شما ۱۰۰٪ پوشش داده شده است و اگر به چند پر کردن یا تراشیدن دندان نیاز دارید، شما نیز تحت پوشش قرار دارید. به یاد داشته باشید، مراقبت های پیشگیرانه منظم موثرترین و مقرون به صرفه ترین راه برای حفظ سلامت دهان و دندان  و سلامت کلی شما است. اگر مشکلات سلامت دندان دارید که نیاز به درمان فوری دارند یا پرداختن به آنها هزینه بالایی دارد، ممکن است بخواهید از طرح های درمانی کلینیک دکتر قائمی استفاده کنید.

 

اورژانس های دندانپزشکی غیرمنتظره

شما نمی توانید مراقبت های دندانی را به تعویق بیندازید، اما چگونه می توانید این هزینه را پرداخت کنید؟ با مراجعه به دندانپزشکی تحت پوشش بیمه، می توانید مراقبت های مورد نیاز خود را به سرعت دریافت کنید!

 

تخفیف دندانپزشکی بدون انتظار

آیا نمی توانید ۶ تا ۱۲ ماه صبر کنید تا پوشش بیمه دندانپزشکی برای کانال ریشه، تاج یا بریج آغاز شود؟ با طرح های تخفیفی دندانپزشکی قائمی، هیچ دوره انتظاری وجود ندارد و با مراجعه مستقیم به کلینیک کار های خود را انجام می دهند.

 

مراقبت از دندان با کیفیت مقرون به صرفه

تخفیف های دندانپزشکی به این معنی نیست که کیفیت مراقبت پزشکی شما کاهش می یابد.

 

آشنایی با اصطلاحات بیمه دندانپزشکی

مبلغی که طرح بیمه دندانپزشکی شما سالانه به هزینه مراقبت دندانپزشکی شما پرداخت می کند

درصدی از هزینه خدمات دندانپزشکی که از جیب خود پرداخت می کنید

مبلغی که قبل از شروع پوشش بیمه از جیب خود پرداخت می کنید

دندانپزشکی تحت پوشش بیمه که با شرکت بیمه شما قرارداد دارد

مبلغی که هر ماه برای بیمه دندانپزشکی پرداخت می کنید

ادامه مطلب
دندان مصنوعی تهرانپارس

هر گونه مشکل دندانی که قبل از گرفتن بیمه داشتید

مدت زمانی شش ماه تا یک سال که باید قبل از پوشش دهی برنامه دندانپزشکی شما بگذرد.

 

بیمه دندانپزشکی چگونه کار می‌کند؟

بیمه دندانپزشکی چگونه کار می‌کند؟

هنگامی که برای بیمه دندانپزشکی ثبت نام می‌کنید، مانند بیمه درمانی، حق بیمه ماهانه پرداخت می‌کنید. بسیاری از طرح‌ها نیز از ساختار بیمه مشترک استفاده می‌کنند. این بدان معناست که شرکت بیمه بخشی از هزینه دندانپزشکی را پرداخت می‌کند و شما مسئول این هستید تا مبلغ باقی مانده را پرداخت خواهید بود.

 

 خدمات دندانپزشکی تحت پوشش بیمه

آیا جرمگیری دندان تحت پوشش بیمه است؟ مراقبت های پیشگیرانه معمولاً ارزان‌تر از مقابله با آسیب‌هایی مانند بیماری پریودنتال یا سایر مشکلات دندانی است. برای این منظور، دندانپزشکی تحت پوشش بیمه موارد زیر را پوشش می‌دهند:

  • معاینات دندانپزشکی دو بار در سال که ممکن است نیاز به کمک هزینه داشته باشد.
  • پرکردن دندان.
  • عصب کشی.
  • کشیدن دندان.
  • پل‌ها، تاج‌ها، ایمپلنت‌ در شرایط خاص.
  • مراقبت های اورژانسی دندانپزشکی.

بیمه پزشکی شما می‌تواند در صورت لزوم هزینه جراحی دهان را بپردازد که اغلب در این دسته از روش‌های دندانپزشکی وجود دارد.

بیمه درمانی شما ممکن هزینه برداشتن دندان عقل نهفته را نیز پوشش دهد؛ زیرا این روش اغلب از نظر پزشکی ضروری است زیرا  می‌تواند باعث درد، عفونت و ایجاد کیست دندان آسیاب سوم شود. با این حال، طبقه بندی دندان عقل برداشته شده توسط جراح دهان شما بر پرداخت‌های احتمالی خسارت تأثیر می‌گذارد.

به خاطر داشته باشید که همه این روش‌ها به طور کامل پوشش داده نمی‌شوند. روش‌های دندانپزشکی به چهار دسته پیشگیرانه، تشخیصی، اصلی و اساسی تقسیم می‌شوند. خدمات پیشگیرانه و تشخیصی اغلب توسط دندانپزشکی تحت پوشش بیمه ، پوشش داده می‌شوند. این شامل معاینات منظم دندانپزشکی و عکس برداری با اشعه ایکس دندان است.

خدمات اساسی شامل پرکردن، عصب کشی، جراحی دهان و مراقبت های پریودنتال است. همه اینها به جز پرکردن را می‌توان به عنوان روش‌های اصلی نیز در نظر گرفت. این بستگی به شدت شرایط شما دارد. کامپوزیت دندان نیز بعضی اوقات تحت پوشش بیمه قرار داده می‌شود. با این حال، اگر دندان در نتیجه تصادف نیاز به کامپوزیت داشته باشد، توصیه می‌شود ابتدا از بیمه پزشکی خود استفاده کنید.

 

چه خدماتی معمولاً توسط بیمه دندانپزشکی پوشش داده نمی‌شوند؟

فهرستی از اقدامات دندانپزشکی وجود دارد که بیمه معمولاً آنها را پوشش نمی‌دهد. بسیاری از تصمیمات بر اساس ضرورت پزشکی است. به‌عنوان‌مثال، ممکن است به روکشی نیاز داشته باشید تا دندان شکسته را در کنار هم نگه دارد و به جلوگیری از آسیب بیشتر کمک کند و آن پوشانده شود. با این حال، روکش روی یک دندان تراشیده در درجه اول یک هدف زیبایی دارد. به همین دلیل روکش‌ها در دندانپزشکی تحت پوشش بیمه ارائه نمی‌شوند.

مثال خوب دیگر این است که پلان‌های بیمه دندانپزشکی بر اساس نیاز پزشکی، پرکردگی‌های آمالگام نقره‌ای رنگ را پوشش می‌دهند. با این حال، اگر می‌خواهید پرکننده‌های کامپوزیت همرنگ دندان گران‌تری داشته باشید، باید هزینه اضافی برای آن‌ها را بپردازید.

گاهی اوقات از اکسید نیتروژن (گاز خنده) برای کمک به آرامش بیماران عصبی استفاده می‌شود. متأسفانه، بیمه دندانپزشکی آن را پوشش نمی‌دهد. اگر واقعاً نمی‌توانید از عهده استرس ملاقات با دندانپزشک برآیید، می‌توانید آرام‌بخشی را انتخاب کنید که معمولاً پوشش داده می‌شود.

با این حال، این معمولاً برای معاینات منظم اعمال نمی‌شود. از طرف دیگر، دندانپزشک شما می‌تواند نسخه‌ای برای شما تجویز کند تا اضطراب شما را کاهش دهند یا مسکن و آنتی‌بیوتیک تجویز کند که بیمه معمولاً آن را پوشش می‌دهد.

ادامه مطلب
ارتودنسی در فرجام

وسایل دندانپزشکی مانند محافظ‌های دهان برای دندان‌قروچه معمولاً تحت پوشش ، دندانپزشکی تحت پوشش بیمه نیست. در برخی شرایط، مانند جراحی لثه، برخی از بیمه‌ها ممکن است محافظ‌های دهان را پوشش دهند.

هزینه بیمه دندانپزشکی چقدر است؟

هزینه بیمه دندانپزشکی چقدر است؟

بیمه دندانپزشکی نسبتاً مقرون به صرفه است. برای تعیین اینکه آیا بیمه دندانپزشکی برای شما ارزش دارد یا خیر، باید به دندانپزشکی خود و همچنین نوع طرحی که خریداری می‌کنید توجه کنید. همچنین باید به دقت احتمال نیاز به انجام کارهای عمده دندانپزشکی را بسنجید؛ زیرا هزینه می‌تواند به سرعت افزایش یابد. برای افرادی که دندان‌های سالمی دارند، پرداخت هزینه مراقبت های معمول دندان به کمک بیمه می‌تواند ارزان‌تر باشد.

آیا بیمه درمانی من خدمات دندانپزشکی را پوشش می دهد؟

بله، به عنوان بخشی از سیستم مراقبت‌های بهداشتی، اکثر شرکت‌های بیمه سلامت ، مراقبت‌های اولیه دندانپزشکی، مانند چک‌آپ سالانه، از جمله جرم‌گیری دندان‌ها، پرکردن ساده دندان برای دندان‌های جلویی، و برداشتن دندان عقل را پوشش می‌دهند.

اینکه چه درمان هایی در مراقبت های بهداشتی شما گنجانده شده است به این بستگی دارد که آیا بیمه سلامت عمومی،  یا بیمه درمانی خصوصی دارید. بیمه درمانی خصوصی معمولاً پوشش دندانپزشکی جامعی دارد و شما می توانید پوشش دندانپزشکی ی خود را با یک طرح حق بیمه افزایش دهید.

 بیمه دندانپزشکی خصوصی ممکن است برای تکمیل پوشش سلامت عمومی شما منطقی باشد، زیرا هر درمان دندانپزشکی پیشرفته می تواند به راحتی هزینه درملنی شما را افزایش دهد و فقط تا حدی تحت پوشش بیمه سلامت عمومی است.

چرا به بیمه دندانپزشکی نیاز دارید؟

مراقبت خوب از دندان می تواند از بسیاری از درمان های پیچیده دندانپزشکی جلوگیری کند. با این حال، حتی با مراقبت های معقول، نمی توانید ژنتیک خود را بهبود بخشید و ژنتیک شما تأثیر قابل توجهی در داشتن دندان های خوب یا بد دارد. در صورتی که والدین و پدربزرگ و مادربزرگ شما با دندان های خود مشکل داشته باشند، این احتمال وجود دارد که در آینده شما نیز به درمان های دندانپزشکی نیاز داشته باشید. اگر قبلاً سابقه درمان های دندانپزشکی پیشرفته دارید، استفاده از بیمه دندانپزشکی برای شما منطقی است.

 

چه کسی به این نوع دندانپزشکی طرف قرارداد بیمه نیاز دارد؟

هر کسی که بیمه پزشکی ندارد یا دارای بیمه پزشکی سطح پایین است که مراقبت های دندانپزشکی کافی را ارائه نمی دهد، می تواند از طرح بیمه دندانپزشکی طرف قرارداد بیمه بهره مند شود. در حالی که اکثر بیمه های سطح بالا، خدمات دندانپزشکی را پوشش  می دهند، اکثر برنامه های سطح پایین فقط موارد اورژانسی در بیمارستان و معاینات و مراقبت های معمولی را پوشش می دهند. برای کسانی که فقط در برنامه های بیمارستانی هستند، هیچ گونه مزایای دندانپزشکی وجود نخواهد داشت.

 آیا نیاز به معاینه قبل از بیمه دارید؟

ممکن است برای مشاوره و کارهای اولیه دندانپزشکی نیازی به دریافت مجوز بیمه نامه نداشته باشید، اما برای اقدامات و تشخیص های پیچیده تر باید با بیمه گر خود تماس بگیرید و مجوز درمان را دریافت کنید.

اگر به کار دندانپزشکی گسترده نیاز دارید، باید با بخش حسابداری دندانپزشکی تحت پوشش بیمه خود صحبت کنید، زیرا آنها همیشه با بیمه‌های پزشکی سروکار دارند و آنها می‌توانند به شما در مورد اینکه آیا نیاز به دریافت مجوز قبلی دارید یا خیر راهنمایی کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بیمه دندانپزشکی و گزینه های جایگزین طراحی شده برای مقرون به صرفه تر کردن مراقبت های دندانی لطفاً همین امروز با تیم ما تماس بگیرید!

اطلاعات نویسنده

مطالب مشابه

ارتودنسی اطفال
بلاگ
دکتر محمد قائمی

ارتودنسی اطفال

ارتودنسی اطفال: ایجاد لبخندهای زیبا برای کودکان ما به عنوان والدین بهترین ها را برای فرزندانمان می خواهیم، از جمله لبخندی سالم و مطمئن. ارتودنسی

ادامه مطلب »
جراحی عفونت دندان
بلاگ
دکتر محمد قائمی

جراحی عفونت دندان

عفونت های دندانی در صورت عدم درمان می تواند منبع ناراحتی قابل توجه و عوارض بالقوه باشد. وقتی صحبت از سلامت دهان و دندان می

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

"(ضروری)" indicates required fields