عصب کشی دندان

دندانپزشکی در منطقه هفت حوض

فهرست مطالب

عصب کشی در اصل یک فرآیند چهار مرحله ای است و این درمان معمولاً در بیش از دو جلسه انجام می شود.

دندان پزشک شما با استفاده از یک آمپول ناحیه که درمان انجام می شود را بی حس می کند تا دندان بی حس شود.زمانی که آمپول به داخل دهان زده می شود، کمی گزش حس می شود. پس از بی حس شدن دندان، دندانپزشک یک سد دندانی می گذارد، یک ورق پلاستیکی کوچک که دندان ها را جدا می کند، تادندان ها را در طول فرآیند تمیز نگه دارد.سپس از یک ابزار بسیار کوچک مته مانند استفاده خواهد کرد و شکافی در قسمت بالایی دندان ایجاد می کند تا به داخل دندان دسترسی پیدا کند، دندان پزشک از فایل های کوچکی استفاده خواهد کرد تا مغز دندان آسیب دیده را از داخل دندان حذف کند. او همچنین از فایل های موجود برای شکل دادن به فضای داخلی دندان و ریشه استفاده می کند و ممکن است به این فضای خالی آب بزند تا اگرموادی از  دندان خراب باقی مانده را بشوید و از بین ببرد.

بیشتر بخوانید: جراحی دندان با تکنولوژی مدرن و جدید

 

زمانی  که فضای دندان کاملاً تمیز و خشک شده باشد، دندانپزشکتان آن را پر خواهد کرد.اغلب از یک ماده لاستیکی به نام(گوتاپرکا) استفاده می کند.دندانپزشک به طور موقت دهانه را با یک پر کننده می بندد، در حالی که شما تاج دائمی ندارید.بعد از چند هفته، دندانپزشک با قرار دادن یک تاج دائمی یا نوع مشابه ای از ترمیم در بالای دندان، درمان را به پایان خواهد رساند.بسته به وضعیت دندان شما، ممکن است نیاز داشته باشد تا یک پست پشتیبان کوچک در داخل محفظه ریشه بگذارد تا تاج یا ترمیم بیشتری را انجام دهد.

ادامه مطلب
جرمگیری و بروساژ دندان

علائمی که نشان می دهد به درمان عصب کشی دندان نیاز داریم :

  • تغییر رنگ دندان و دردناک شدن غدد لنفاوی در ناحیه سر و گردن
  • حساسیت دندان به سرما یا گرما
  • احساس درد حین جویدن
  • درد خود به خودی
  • خروج چرک از لثه 
  • ورم کردن

اطلاعات نویسنده

مطالب مشابه

جراحی لیفت سینوس
بلاگ
دکتر محمد قائمی

جراحی لیفت سینوس

آیا تابه‌حال در مورد شگفتی‌های روش های پزشکی مدرن فکر کرده‌اید؟ یکی از این نوآوری‌های قابل توجه جراحی لیفت سینوس است. در این مقاله به

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

"(ضروری)" indicates required fields